FOTO: Toyota leģenda ar BMW gēniem

Auto
2019. gada 24. maijs 11:45

Atskaitot virsbūves čaulu un par braukšanu atbildīgo mezglu regulējumus, visu pārējo jaunajai Toyota GR Supra ir izveidojis vācu ražotājs BMW

Auto, kura izstrādes procesā aktīvi iesaistījās viens no planētas Zeme aizņemtākajiem cilvēkiem, proti, Toyota Motor Corporation prezidents Akio Toijota (Akio Toyoda). Kaislīgs autoentuziasts, kurš testēja Supra prototipus un pieņēma galalēmumu par modeļa sērijveida ražošanu. Auto izlolots ar Toyota sporta apakšnodaļas Toyota Gazoo Racing tiešu atbalstu, attiecīgi auto nosaukumā, kā arī uz automašīnas virsbūves daudzviet atradīsim Gazoo Racing (GR) logo.

Kāpēc tas būtu jāpērk?

Leģendāras personības atgriešanās. BMW un Toyota sadarbības sinerģija ir radījusi unikālu auto, kas būs pamanāms koplietošanas satiksmē un atpazīstams pēc savām gaitas īpašībām. 340 ZS jaudīgs sešcilindru rindas turbomotors ar trīs litru tilpumu kupejas degungalā, astoņpakāpju automāts, aizmugurējā diferenciāļa bloķētājs un citas sastāvdaļas liks ortodoksālas orientācijas autofaniem sajūsmināties. Pirmās atsauksmes ir ļoti pozitīvas, jo neba velti japāņu koplietošanas ceļiem piejaucētā klasiskās piedziņas sporta auto 900 vienību kvota pirmajam gadam jau ir pārdota. Arī 90 vienībās tiražētās limitētās Mate Gray Metallic virsbūves krāsas Toyota GR Supra modeļi jau atraduši savus pircējus, starp citu, viens no tiem esot ceļā pie kaimiņzemes Igaunijas klienta. Atgādināsim, ka pats modelis tiks ražots Austrijā, Grācā jeb turpat, kur dvīņubrālis BMW Z4. Tādējādi var teikt, ka Toyota GR Supra ir Eiropā dzimis un arī Eiropā attīstīts produkts ar japāņu zīmotni pierē.

Attiecībā uz Baltiju reģionālais importētājs uzskata, ka 20-30 pārdotu Toyota GR Supra gadā būtu samērā viegli sasniedzams pārdošanas apjoms, jo interese par auto arī Baltijā ir gana liela. Summa par Toyota GR Supra ir atbilstoša, sākot no 64 400 eiro par Sport versiju un 67 450 par Premium aprīkojuma Toyota GR Supra.

Pirmo randiņu ar jauno Toyota GR Supra šo rindu autors piedzīvoja Madrides tuvumā esošajā Jarama trasē. Leģendāra vieta, kurā savulaik tika noskaidroti uzvarētāji Formula 1 sacīkšu seriālā, bet pats galvenais, ka ātrā un pietiekami sarežģītā trase ir ideāli piemērota tādiem auto kā Toyota GR Supra. Perfekts instruments labsajūtas uzlabošanai tiem, kas fano par klasiskās piedziņas vāģiem. Možs paātrinājums, ko pavada precīzs un savlaicīgs astoņpakāpju automāta slēgšanās algoritms. Tikpat precīzi pārnesumkārba slēgsies uz leju, izvilinot vajadzīgo jaudu un maksimāli iespējamo 500 ņūtonmetru griezi, lai Toyota GR Supra vienmēr būtu gatava uzbrukt un braukt tik ātri, cik vien ir iespējams. Par spīti tam, ka Supra ir atrasts ideālais izsvarojums 50:50 starp abām asīm un maksimāli zems smaguma centrs, tomēr priekšgalā novietotais rindas sešcilindru motors braukšanas uzvedībā ieviesīs savas korekcijas, piemēram, Jarama trasē pēc starta/finiša taisnē sasniegtajiem 240 km/h, kur pēc tam ir jāpaspēj ar Supru ekstrēmi sabremzēties līdz 60-70 km/h un trāpīt tālāk sekojošā atpakaļejošā līkumā. Šajā un līdzīgos ekstrēmas bremzēšanas brīžos Supra pēcpusei ir vēlme novirzīties no vajadzīgās trajektorijas, lokoties kā tikko murdā noķertam zutim. 


Visu auto apskatu lasiet 24. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.