DNB Bank ASA Latvijas filiāles dizaina un funkcionalitātes risinājumu idejas nākušas no darbinieku pulka; dizaineri salikuši punktus uz «i», lai viss īstenotos, kā iecerēts

DNB Bank ASA ir lielākā finanšu institūcija Norvēģijā, un Latvijā tai izveidots servisa centrs, kas nodrošina augstākā līmeņa servisu bankas klientiem Norvēģijā un citās valstīs. Līdz šim tā birojs atradās Skanstes ielā, Rīgā, taču pērn 300 darbinieku kuplā komanda pārcēlās uz biroja ēku Teodors Jaunajā Teikā, kur apdzīvo četrus stāvus. «Izvēlējāmies šo biroja centru arī praktisku apsvērumu dēļ, proti, aptaujā noskaidrojām, ka aptuveni 80% no mūsu darbiniekiem tā atrašanās vieta ir ērta. Līdz ar pārcelšanos esam ieguvuši arī plašāku biroju. Vecajās telpās bija vairāk darbinieku nekā darba vietu, līdz ar to bija strikti jāstrādā maiņās. Tagad ir otrādi. Tolaik bijām 260 un šobrīd 300,» stāsta DNB Bank ASA Latvijas filiāles vadītājs Intars Sloka.

Pretēji pie mums ierastai praksei, ka uzņēmumi biroja dizaina un funkcionalitātes vīzijas izstrādi uztic dizaineriem, DNB Bank ASA Latvijas filiāle nolēma iet citu ceļu – šo darbu nodeva pašu darbinieku rokās. I. Sloka teic, ka apbrīnojamā kārtā darbinieki pie kopēja lēmuma nonāca salīdzinoši ātri, cits citā ieklausījās. Tika izveidota darbinieku dizaina grupa.

«Rezultāts ir tāds, ka nebija simtprocentīgas vienprātības, līdz ar to katrs stāvs ir iekārtots pēc vienādiem principiem, bet tie nedaudz atšķiras krāsu gammas ziņā. Mēs darbiniekiem nevilkām sarkanās līnijas, bet kolēģi bija līdzsvaroti, un galvenais – tika radīta tāda darba vide, kurā pašiem patīk būt un strādāt,» vērtē I. Sloka.

Vidējais uzņēmuma komandas biedra vecums ir 28 gadi, bet šķietami jauneklīgās kompānijas raksturs biroja interjerā neizpaužas caur spilgtu krāsu paleti. Tieši pretēji – toņi ir gaiši, mierīgi, piezemēti. Košākiem akcentiem izvēlētas mēbeles atpūtas un socializēšanās telpās. Tā kā servisa atbalsta centra darbiniekiem nav ikdienā jātiekas ar klientiem aci pret aci, arī birojā nav ne miņas no bankām ierastās konservatīvās vides. 

Visu rakstu lasiet 30. oktobra laikrakstā Dienas Biznessmeklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.