Latvijas pārstāvji starptautiskā konkurencē īsfilmu festivālā Thailand International Film Destination Festival 2019 ieguvuši ceturto vietu. Latvija šajā konkursā piedalījās pirmo reizi. 

Reinis Bambers un Kristaps Rihards Mašiņš 420 pretendentu konkurencē marta vidū iekļuvuši starp 16 komandām, kam bija iespēja doties apmaksātā braucienā uz Taizemes lielāko īsfilmu festivālu Thailand International Film Destination Festival 2019 Bangkokā. Starptautiskajā konkursā jaunieši pieteicās paši. 

Uzdevums bija četru dienu laikā radīt īsfilmu par vides saglabāšanas tematiku. R. Bambers pastāstīja, ka viņu radītajā īsfilmā redzamie aktieri rūpīgi atlasīti no Taizemes filmu kastinga aģentūras nedēļu pirms došanās uz šo valsti. Festivāla organizatori piešķīra 1000 eiro īsfilmas izveidei. «Ik rītu cēlāmies īsi pirms pieciem, lai visu dienu pavadītu filmēšanas vietās, jo laiks bija ļoti ierobežots,» komentē R. Bambers.

Festivāls risinājies 10 dienas, no kurām tikai četras bija atvēlētas filmas pilnīgai izveidošanai. Visas 16 komandas tika transportētas no Bangkokas līdz izvēlētajai filmēšanas pilsētai, kas Reiņa un Riharda gadījumā bija 3 stundu brauciens līdz Uthai Thani. 

«Lai pieteiktos šim konkursam, bija jāiesniedz 2 minūšu video par to, kas esam, ko darām un kādēļ tieši mums būtu jābrauc pārstāvēt Latviju. Bija jāiesniedz pilns filmas scenārijs ar gatavu un noslīpētu ideju. Pie īsfilmas sižeta mēs ilgi sēdējām un domājām, taču, pielietojot kreativitāti un izdomu, nonācām pie gatava piedāvājuma, kas Taizemes filmu festivālam šķita pietiekoši interesants, lai uzaicinātu mūs ciemos,» sacīja R. Bambers.

Viņš pastāstīja, ka izaicinājums bijis tas, ka Uthai Thani neviens nerunā angliski. Pateicoties personīgajam projekta asistentam, valodas barjera nav bijusi tik liela, lai gan izskaidrot scenāriju caur divām valodām esot bijis problemātiski. Atgriežoties pēc 4 dienu filmēšanas Bangkokā, sākās negulēta nakts, kas tika atvēlēta īsfilmas montāžai un apstrādei. Nākamajā dienā uz lielajiem ekrāniem tika prezentētas visas 16 īsfilmas. 

Festivālā piedalījās komandas no Brazīlijas, Peru, Vācijas, Indijas, Serbijas, Lielbritānijas, Īrijas un citām valstīm. Pirmā vieta saņēma 8 433 eiro (300 000 Taizemes batus), otrā 5 622 eiro (200 000 Taizemes batus) un trešā 2 811 eiro (100 000 Taizemes batus). Latvijas komanda izcīnīja ceturto vietu.

!