Lielbritānijas Karalienes gvarde un citi britu karavīri arī turpmāk nēsās savas īstās lāčādas cepures, lai gan karaliene Elizabete II ir nolēmusi savos tērpos izmantot tikai mākslīgo kažokādu, paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

«Netiek plānots nomainīt lāčādu, kas tiek izmantota ceremoniālajās galvassegās,» apliecināja ministrijā.

Ministrijā norādīja, ka kažokādas augsto, melno cepuru izgatavošanā tiek «iegūtas no Kanādas melnajiem lāčiem, kas tiek nomedīti savvaļas populācijas kontroles programmā».

Kažokādas Kanādā tiek iepirktas izsolē, un to cenas ir dažādas, informēja Lielbritānijas Aizsardzības ministrijā.

Lielbritānijas karalienes vīrs princis Filips, viņas vecākais dēls un troņmantnieks princis Čārlzs un viņas vecākais mazdēls princis Viljams ceremoniālos militāros pasākumos ir piedalījušies ar lāčādas cepurēm galvā.

Dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija PETA uzteica karalienes lēmumu atteikties no īstās kažokādas. Šāda Elizabetes II apņēmība tika atklāta viņas ģērbējas jaunajā grāmatā, un Bekingemas pils apliecināja karalienes nodomu.

PETA paziņoja, ka «acīmredzams nākamais solis ir Karalienes gvardei vairs neizmantot parādēs cepures, kas gatavotas no Kanādā nomedītu lāču ādas».

Organizācija ierosināja karavīriem izmantot «humānu, greznu mākslīgo lāčādu, kuru PETA palīdzējusi izstrādāt kopā ar mākslīgās ādas ražotāju «Ecopel» un dizaineri Stellu Makartniju».

Jau vairāk nekā desmit gadus PETA ir mudinājusi Lielbritānijas Aizsardzības ministriju atteikties no īstās kažokādas cepurēm.

Ministrija iepriekš uzstājusi, ka sintētiskās kažokādas «neatbilst dabiska produkta īpašībām». Tā norādījusi, ka labi kopta dabīgās lāčādas cepure var kalpot apmēram 50 gadus.