Tie nebūs sētas mači

Sports
2019. gada 26. aprīlis 06:43

Cīņas šovu laukumā ienāk ar jaunu koncepciju, citādu attieksmi, citām vērtībām. Tā ir avantūra

Tā par pirmo profesionālo cīņu šovu 101 Fighting championship, kas 3. maijā norisināsies Skonto hallē Rīgā, saka pasākuma galvenais iniciators un dalībnieks, bokseris Kristaps Zutis.

Tam jānotiek citādi. Tāds uzņemtais kurss dzina uz priekšu K. Zuti šovam piesaistīt dzīvās performances, vadītāju, piemēram, uzstāsies arī boksera bērnības elks reperis Ozols, savukārt vadīs to Lauris Dzelzītis. Tas viss ar nolūku pasākumam piepulcināt papildu auditoriju, kurai, piemēram, aktieris simpatizē seriālā Viņas melo labāk. Tomēr nevar noliegt, ka lutināti tiks arī rūdītie boksa fani, jo ringā cīnīsies pieredzējuši un titulēti sportisti, tostarp Kaspars Kambala, Kristaps Zutis, Zaurs Džavadovs, Roberts Skujiņš, Kristaps Bulmeistars un citi. Mūsējiem pretī stāsies virkne ārzemnieku no Baltkrievijas, Ukrainas, Lietuvas, kas čempionātu skaļi iecels starptautiskā apritē. Arī tiesneši būs sava aroda meistari. Turklāt paredzētas trīs titulcīņas pēc MMA noteikumiem – Baltijas tituls, Latvijas čempiona tituls un Baltijas tituls kikboksā. Tās notiks sadarbībā ar organizāciju Freon, kurai jau ir ievērojama pieredze cīņassporta pasākumu rīkošanā.

«Tas nepieciešams, lai čempionu jostām ir kāda vērtība un rezultāti – reģistrēti oficiāli. Lai tie nav tikai sētas mači. Mēs neesam šeit, lai paņemtu daļu no kaut kā, mēs esam šeit, lai paņemtu visu,» strikti bilst K. Zutis.

Lai K. Zutis iedegtos par savu ideju, viņam ir jāredz, ka tas kādam ir vajadzīgs. Un šajā gadījumā izdevies sapulcināt spēcīgu organizatorisko un atbalsta komandu. «Prieks, ka ar savu entuziasmu un ideju par šo pasākumu esmu spējis aizraut cilvēkus. Pašam ir jāstartē, un tas nozīmē divus treniņus dienā. Vēl jāatlicina laiks intervijām, mārketinga aktivitātēm. Taču ticu, ka rezultāts būs tik labs, ka pārvarētās grūtības būšu aizmirsis, vien baudīšu šī smagā darba augļus. Šķiet, cilvēkiem patīk kaut kas nebijis. Ja kādu dienu pieturā piestātu nevis balts ar zilu, bet oranžs trolejbuss, brauciens ar to pavasara dienā būtu daudz patīkamāks. Tās arī ir biznesa vadlīnijas,» vērtē K. Zutis. Tiesa, viņam kā bokserim šī nodarbe finansiāli neatmaksājas. Tas vairāk ir entuziasms. Toties, būdams arī menedžeris K. Kambalam, K. Bulmeistaram, viņš prāto: «Ja K. Bulmeistars parakstīs līgumu par vairākiem miljoniem, varbūt bokss arī man kādreiz kļūs rentabls, lai gan stipri šaubos. Tā ir sirdslieta, ko sāku kā avantūru. Ja varu novirzīt bērnu, jaunieti, jebkuru cilvēku no ielas uz sporta klubu, ja varu pievērst kādu no sevis meklējošajām dvēselēm sportam, man ar to pietiek. Tas ir mans bizness un biznesa plāns. Ēst man, paldies Dievam, ir ko,» klāsta K. Zutis.


Visu rakstu lasiet 26. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.