Carnikavas novada jaunajā uzņēmējdarbības parkā "Mežgarciems" uzņēmēji plāno ražot metāla izstrādājumus, dažādu transportlīdzekļu detaļas un piederumus, fizioloģiski aktīvas vielas, ko iespējams izmantot uztura bagātinātāju ražošanā, kā arī veidot noliktavas.

"Zemes iegāde parasti prasa ļoti lielas investīcijas, ja tuvumā nav komunikāciju. Taču "Mežgarciemā" pašvaldība ir nodrošinājusi visu infrastruktūru, lai īpašumā uzreiz varētu būvēt to, kas vajadzīgs uzņēmumam," norāda AS "Sistēmu inovācijas" komercdirektors Kristaps Ērglis. Viņa vadītais uzņēmums "Mežgarciemā" plāno būvēt nelielu rūpnīcu, kur pārstrādāt pašu audzētos smiltsērkšķus augstas pievienotās vērtības produktos. 

Uzņēmējdarbības parks "Mežgarciems" ir vērienīgs projekts Rīgas reģionā, kurā izbūvēta visa infrastruktūra un komunikācijas. Šis parks ir  pieejams uzņēmējiem biznesa attīstības projektu īstenošanai - vēl septiņas industriālās platības iespējams iegādāties izsolēs.

Carnikavas novada dome izsoles plāno rīkot 2020. gada 15. un 16. janvārī (reģistrēšanās līdz 7.janvārim).

Izsolē pieejamo zemesgabalu platība ir 4192 - 11 657 m2, to sākumcena svārstās no 19 900 eiro -  48 500 eiro. Izsolē iegādātos apbūves gabalus no pašvaldības var izpirkt piecu gadu laikā, un būvniecību tajos iespējams uzsākt uzreiz pēc iegādes. Uzņēmējiem saskaņā ar izsoles noteikumiem 30 mēnešu laikā īpašumā jāuzbūvē ražotne, jāpiesaista investīcijas ne mazāk kā 500 000 eiro, kā arī jāizveido vismaz 15 jaunas darbavietas.

Kopumā projekta īstenošanas rezultātā plānots radīt 205 jaunas darba vietas un piesaistīt 10,5 miljonus eiro investīciju. Visus infrastruktūras būvdarbus paredzēts pabeigt līdz 2020. gada 5. maijam. 

Projekts tiek īstenots ar Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalstu, tā kopējās izmaksas ir 5 062 664,02 eiro.