Salienā, ieguldot vairāk kā 30 miljonus eiro, 5 hektāru platībā būvē deviņas jaunas daudzdzīvokļu ēkas un parku, informē projekta attīstītāji.

Jaunais dzīvojamais komplekss "ParkLife Apartments" sastāvēs no 189 dzīvokļiem, un to plāno pilnībā pabeigt līdz 2027. gadam. Salienas izbūvē kopš 2005. gada jau ieguldīti vairāk kā 300 miljoni eiro.

Kompleksā ir izmantota jauna pieeja teritorijas organizācijai, lai nodrošinātu klusu, zaļu un drošu dzīvojamo zonu: ēkas būvētas ap 2,5 hektāru plašu jaunizveidotu parku. Piebraucamie ceļi un autostāvvietas izvietoti tikai kvartāla ārpusē — visa kvartāla iekšējā platība platībā ir atvēlēta parkam: zaļajām, pastaigu un aktīvās atpūtas zonām, un ir pilnībā brīva no autotransporta. Pie mājām parka ārējā perimetrā ir paredzētas virszemes autostāvvietas iedzīvotājiem un viesiem. 

Deviņu "ParkLife Apartments" trīsstāvu dzīvokļu māju kopējā platība ir 14 000 m², katrā ēkā ir 21 dzīvoklis ar divām līdz četrām istabām — dzīvokļu platība ir no 49 m² līdz 105 m². Ēkas ir būvētas pēc vienota projekta, taču tās ir izvietotas tā, lai katrs dzīvoklis būtu labi apgaismots un privāts.

Ēkas būvētas, lai nodrošinātu maksimālu enerģijas ietaupījumu — mājas atbilst A energoefektivitātes klasei. Augstais energoefektivitātes līmenis ne tikai samazina apkures izmaksas, bet arī ļauj īpašniekiem saņemt izdevīgākus hipotekārā kredīta nosacījumus. Savukārt Latvijas koksnes izmantošana būvniecībā samazina CO₂ emisijas atmosfērā un padara projektu ilgtspējīgu no vides viedokļa. 

Parkā būs divi bērnu rotaļu laukumi, pastaigu celiņi ar ielu aprīkojumu un apgaismojumu, skrituļslidošanai un riteņbraukšanai, vairāki segti velosipēdu novietnes un sportošanas zona ar trenažieriem. Teritorijā plānots iestādīt 1 500 stādījumus, to skaitā jau pieaugušus kokus, kuru augstums ir aptuveni 6 metri: kastaņus, kļavas, jasmīnus, ceriņus, akācijas, priedes un hortenzijas. 

Projekta plānojums veidots tā, lai saglabātu pieejamu cenu kā konkurētspējīgu priekšrocību — gan dzīvokļu cenu ziņā, gan lai nodrošinātu iespējami zemus komunālos maksājumus. Viena kvadrātmetra cena Saliena "ParkLife Apartments" dzīvokļiem ir no 2150 līdz 2650 eiro. Vienas autostāvvietas cena ir 6000 eiro.