Leģendārā un arhitektoniski augstvērtīgā ēka Krišjāņa Barona ielā 12 - Benjamiņu nams - pieejams iegādei. 

Īpašums šobrīd pieder uzņēmumam SIA "Benjaminu nams", kuru pārstāv nekustamo īpašumu kompānija "Kapitel", kas plašāk pazīstama kā tirdzniecības centra “Spice” un “Spice Home” īpašnieks un topošā biroju kompleksa “Elemental Skanste” attīstītājs. 

Kā pārstāvis nekustamā īpašuma “Benjamiņu nams” pārdošanā izvēlēta nekustamo īpašumu aģentūra “Kivi Real Estate’’.

"Īpašumi ar skatu uz pilsētas centrālo parku ir bijuši pieprasīti vienmēr. Benjamiņu nams Kr. Barona ielā 12 ir viens no retajiem šāda veida īpašumiem, kas pieejams iegādei. Interjers, plašais pagalms un terase ar skatu uz parku izceļ šo īpašumu starp pārējiem," komentē nekustamo īpašumu aģents Linards Veide, kurš vada šī īpašuma pārdošanas procesu.

Nekustamais īpašums sastāv no 2346 kv.m plaša zemes gabala ar apzaļumotu iekšpagalmu, kas īpaši būtisks ir tieši pilsētas centrā. Ēkas kopējā platība sastāda 4695,2 kv.m, īpašums ir ļoti labā tehniskā un vizuālā stāvoklī. Šobrīd ēka ir pielāgota viesnīcas vajadzībām ar 60 numuriņiem, aprīkotu restorānu, banketu zāli un konferenču telpu. 

Izstrādāti arhitekta priekšlikumi nama potenciālai pārbūvei, atjaunojot sākotnējo dzīvojamās ēkas funkciju mūsdienu prasībām atbilstošā veidolā, kas sevī ietver arī pazemes autostāvvietu izbūvi. Īpašuma cena ir 5 900 000 eiro.

Greznais nams pie Vērmanes dārza ir celts 1885. gadā un pārbūvēts 1930. gadā. 2006. gadā ēka restaurēta un pielāgota viesnīcas “Europe Royale” vajadzībām. 

Benjamiņu nams ir viena no pirmajām akmens augstceltnēm Rīgā, kas celta 19.gadsimta nogalē. To vēlāk iegādājās ietekmīgāko preses izdevumu īpašnieki Antons un Emīlija Benjamiņi, veicot ēkas pārbūvi un māju padarot par kultūras un sabiedrisko notikumu epicentru. Pēc padomju varas okupācijas 1940.gadā Benjamiņu nams Krišjāņa Barona ielā 12 tika nacionalizēts. Arī pašu Emīliju Benjamiņu piemeklēja traģisks liktenis - 1941.gada 13.jūnijā Emīlija Benjamiņa tika deportēta uz Krieviju kopā ar vairāk nekā 15 400 citu Latvijas valstpiederīgo un gāja bojā no bada Usoļlaga vergu darba nometnē.

Ēku 2021.gada vasarā par 4,82 miljoniem eiro iegādājās "Kapitel" ar mērķi pievienot to savam Baltijas viesnīcu portfelim.

"Kapitel" (iepriekš "E.L.L Real Estate") ir viens no lielākajiem nekustamo īpašumu uzņēmumiem Baltijas valstīs. Tas attīsta un pārvalda tirdzniecības centrus, viesnīcas un biroju ēkas. Uzņēmuma nekustamo īpašumu portfelī ir vairāk nekā 185 000 kvadrātmetru nomājamas platības. 

Uzņēmumam pieder īpašumi vai iznomātas platības vairākos lielākajos tirdzniecības centros ("Spice" un "Spice Home" Rīgā; "Panorama" Viļņā, apmēram 30% no "Viru Keskus" Tallinā) un četrās biroju ēkās ("Delta Plaza" un "Sõpruse Ärimaja" Tallinā, "Narbuto 5" Viļņā, "IP Pavlova 5" Prāgā). Uzņēmumam pieder "Nordic Hotel Forum" (operators "Nordic Hotels"), un kopā ar "Infortar" tiem pieder "Tallink City Hotel", kuru pārvalda "Tallink Hotels".