Enerģētikas uzņēmums "Ignitis Latvija" vienojies ar SIA "Latvian Retail Management", kas Latvijas tirgū pārstāv mazumtirdzniecības veikalu tīklus "Citro", "Eldo" un "Mājai un dārzam", par elektroauto uzlādes staciju tīkla "Ignitis ON" attīstīšanu Latvijas reģionos, informē "Ignitis Latvija" pārstāvji. 

Sākotnēji plānots uzstādīt vairāk nekā 130 elektroauto uzlādes punktus.

"Ignitis Latvija" elektroauto uzlādes tīkla vadītājs Arturs Svekris skaidro, ka visā Latvijas teritorijā iecerēts veicināt ciešāku sadarbību ar dažādiem partneriem par elektroauto uzlādes punktu izbūvi to apsaimniekotajās teritorijās. Kā perspektīvu segmentu "Ignitis ON" tīkla attīstībai, "Ignitis Latvija" saskata mazumtirdzniecības veikalu tīklus ar plašu pārklājumu Latvijas pilsētās un reģionu centros, kā arī komercsektora pārstāvjus, kuru pārziņā ir biznesa centri un citas komercplatības ar aktīvu auto plūsmu. 

Sadarbībā ar "Latvian Retail Management" ir sākti elektroauto uzlādes punktu izbūves darbi pie mazumtirdzniecības veikalu tīkla tirdzniecības vietām vairāk nekā 30 dažādās lokācijās Latvijas reģionos un novadu centros. Plānots, ka pirmie "Ignitis ON" elektroauto uzlādes punkti tiks nodoti ekspluatācijā 2025.gada pavasarī. Lielākā daļa elektroauto uzlādes punktu pieslēguma jauda būs virs 150 kilovatiem (kW).

Jau ziņots, ka "Ignitis Group" līdz 2026.gadam investēs vairāk nekā 115 miljonus eiro elektroauto ātrās uzlādes tīkla izveidē Latvijā.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka investīcijas elektroauto ātrās uzlādes tīkla izveidē Latvijā ir daļa no "Ignitis" uzņēmuma plāniem, izveidot plašāko "Ignitis ON" ātrās elektrouzlādes maģistrāli, kas savieno Baltijas valstis ar Polijas un Skandināvijas reģionu.

"Ignitis Group" investīciju plāns paredz līdz 2025.gada beigām izveidot "Ignitis ON" elektroauto uzlādes tīklu, uzstādot līdz 200 ātrās uzlādes stacijām ar 550 pieslēgpunktiem, bet līdz 2026.gada beigām to skaitu palielināt jau virs 1000.

SIA "Ignitis Latvija" reģistrēta 2013.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 11,5 miljoni eiro. Uzņēmums 2022.gadā strādāja ar 273,322 miljonu eiro apgrozījumu un 6,295 miljonu eiro peļņu.