AS "Latvijas gāze" akcionāru ārkārtas sapulcē šodien plānots lemt par uzņēmuma padomes sastāvu, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".

Ārkārtas akcionāru sapulces darba kārtībā iekļauts jautājums par "Latvijas gāzes" statūtiem jaunā redakcijā un par centrālā vērtspapīru depozitārija, kurā iegrāmatot uzņēmuma akcijas, izvēli.

Tāpat darba kārtībā iekļautas padomes vēlēšanas un atlīdzības noteikšana padomei, kā arī revīzijas komitejas vēlēšanas un atlīdzības noteikšana revīzijas komitejai.

Padomes vēlēšanas nepieciešamas, ņemot vērā iepriekšējo padomes locekļu Nikolasa Merigo Kuka, Ērika Atvara un Hansa Pētera Florena paziņojumus par padomes locekļa amata atstāšanu līdz ar uzņēmumam "Marguerite Gas II" piederošo 28,97% akciju pārdošanu trīs "Latvijas gāzes" valdes locekļiem - Aigaram Kalvītim, Elitai Dreimanei un Egīlam Lapsalim piederošai speciāla mērķa kompānijai SIA "Energy Investments".

Akcionāru sapulcē plānots uzņēmuma padomē apstiprināt Valentīnu Bļugeru, Nikolaju Dorofejevu, Guntaru Reidzānu, Edgaru Bunci, Matiasu Kolenbahu, Oliveru Gīzi, Kristianu Janzenu, Jeļenu Mihailovu, Juriju Ivanovu, Kirilu Seļezņovu, Vitāliju Hatjkovu, kā arī Kirilu Neujminu.

Padomes locekļiem plānots noteikt ikmēneša atlīdzību 2845 eiro apmērā, savukārt padomes priekšsēdētājam - 4268 eiro apmērā, bet padomes priekšsēdētāja vietniekiem atalgojums plānots 3557 eiro apmērā.

Vienlaikus akcionāru ārkārtas sapulcē paredzētas revīzijas komitejas vēlēšanas un atlīdzības noteikšana revīzijas komitejai.
No "Latvijas gāzes" revīzijas locekļa amatā plānots ievēlēt Antonu Beļevitinu, Jāni Mežielu un Marku Maizenbergu. Katram revīzijas komitejas loceklim atalgojumu plānots noteikt 10 000 eiro apmērā gadā pēc nodokļu nomaksas.

Jau ziņots, ka "Latvijas gāzes" valde sasaukusi ārkārtas akcionāru sapulci šā gada 22.februārī plkst.10 Vagonu ielā 20, Rīgā. "Latvijas gāzes" valde nodrošinās iespēju akcionāriem balsot pirms sapulces un sapulcei pieslēgties attālināti, fiziski neierodoties uz sapulci.
Ieraksta datums akcionāru dalībai "Latvijas gāzes" ārkārtas akcionāru sapulcē ir 2024.gada 14.februāris. Tikai personas, kas ir akcionāri ieraksta datumā, ir tiesīgas ar tiem piederošo akciju skaitu ieraksta datumā piedalīties sapulcē 2024.gada 22.februārī, kā arī balsot rakstveidā pirms akcionāru sapulces.

"Latvijas gāzes" lielākie akcionāri ir Krievijas "Gazprom" (34%), "Rietumu banka" (28,97%), Vācijas kompānija "Uniper Ruhrgas International GmbH" (18,26%) un SIA "Itera Latvija (16%).

Jau ziņots, ka "Latvijas gāzes" apgrozījums 2022.gadā bija 702,604 miljoni eiro, kas ir par 32,5% vairāk nekā 2021.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un sasniedza 40,824 miljonus eiro.