Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā atkārtoti aicina ieviest obligātu izcelsmes valsts norādi ES ražotajai gaļai un pienam, informē EP.
Deputāti norāda, ka obligāts marķējums palīdzēs saglabāt patērētāju uzticēšanos pārtikas produktiem, nodrošinot to piegādes ķēdes pārredzamību.
Marķējumam ar izcelsmes valsts vai vietas norādi jābūt obligātam attiecībā uz visu veidu ES ražoto dzeramo pienu, piena produktiem un gaļas produktiem, saka EP deputāti.
Lai labāk informētu Eiropas patērētājus, ņemot vērā zirga gaļas skandālu un citus krāpšanās gadījumus, kā arī, lai uzlabotu pārredzamību visā pārtikas ķēdē, izcelsmes valsts marķējumam jābūt obligātam arī attiecībā uz gaļu apstrādātos produktos, teikts tekstā, ko EP pieņēma 422 balsīm par, 159 pret un 68 atturoties.
EP deputāti norāda, ka saskaņā ar Eirobarometra 2013.gada aptauju 84% ES iedzīvotāju uzskata, ka ir jānorāda piena izcelsme; 88% uzskata, ka ir nepieciešams norādīt izcelsmi gaļai, kas nav liellopu gaļa, cūkgaļa, aitas, kazas un mājputnu gaļa (uz kurām jau attiecas šādi noteikumi); vairāk nekā 90% uzskata, ka gaļas izcelsme ir jānorāda apstrādātu pārtikas produktu marķējumā; (2013.gada Eiropas Komisijas ziņojums).
EP uzsver, ka, saskaņā ar Komisijas ziņojumu, izcelsmes valsts obligātā marķējuma ieviešanas izmaksas minētajai gaļai būs samērā nelielas.
Populārākie
- Preses Nama Kvartāls emitēs nodrošinātās obligācijas ar gada procentu likmi 9 %
- Mirusi Latvijas Ārstu biedrības prezidente Aizsilniece
- Komercīpašumu nākotne Latvijā: stagnācija vai stratēģiska izdevība
- Latvijas darba tirgus pārmaiņu priekšā: darbinieku trūkumu arvien biežāk risinās ar automatizāciju
- Kalve Coffee paplašinās Tallinā