Pirms vairākiem gadiem diezgan optimistiski sākām investēt karjeru izstrādē, bet negodīgā konkurence padarīja mūsu darbu pilnīgi neefektīvu šajā jomā, diskusijā «Kāda ir diagnoze ārvalstu investīciju videi Latvijā?» sacīja SIA Cemex valdes loceklis Māris Gruzniņš.

«Mūsu kompānijai ir jāstrādā pēc likumdošanas, jāievēro visi nosacījumi - tik kravu jāpārvadā, cik atļauts, cilvēkiem tik stundas jāstrādā, cik drīkst un tas padara mūs nekonkurētspējīgus salīdzinot ar tiem, kas neievēro likumdošanu saistība ar to, ka daudzi nestrādā pēc prasībām,» viņš uzsvēra.

«Šobrīd vairs šajā nozarē neinvestēsim, kamēr pastāvēs ēnu ekonomika,» nolemts uzņēmumā. M. Gruzniņš gan uzsver, ka par šo jautājumu uzņēmums ir diskutējis Ekonomikas ministrijā, kā arī sniedzis virzienus, kuros skatīties. Turklāt, piemēram, tādu informāciju, cik iegūti minerālmateriāli, un citus datus visu var redzēt publiski, taču uzlabojumi nenotiek. 

!Valsts varētu iegūt, nevis paceļot nodokļus, bet iekasējot tos, kas pienākas.

«Šeit valsts varētu iegūt, nevis paceļot nodokļus, bet iekasējot tos, kas pienākas,» norādīja Cemex valdes loceklis. «Gājām pie VID, stāstījām par metodēm, kā apturēt šo negodīgo konkurenci, bet mūs nedzirdēja,» viņš pauda nožēlu.

Tāpat viņš uzsvēra, ka jārada metodes, kas motivētu nodokļu nomaksu. VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā uzsvēra, ka šajā gadījumā dienests viens nevar problēmu atrisināt, un nepieciešama sadarbība vairāku institūciju vidū, taču ne vienmēr no kādas no pusēm sniegtā informācija ir kvalitatīva.

LASI VĒL:

Uzņēmumu Latvijā aizvien uztver kā potenciālu noziedznieku
Evolution Gaming: Investori vērtē, vai darbaspēks pieejams uzreiz, nevis kāda būs politika nākotnē