Investējot 1,5 miljonus eiro, Rīgā darbu uzsācis jauns pašmāju mehāniskās apstrādes uzņēmums SIA "Exigum", kas koncentrējas uz augstas pievienotās vērtības produktu ražošanu gan Latvijas, gan ārvalstu sadarbības partneriem.

Patlaban uzņēmums jau uzsācis sadarbību ar vairākiem partneriem, kas pārstāv elektronikas un iekārtu ražošanas, bezpilota lidaparātu un atjaunojamās enerģijas nozares, piemēram, tipogrāfijas iekārtu un vēja enerģijas sistēmu ražotāji. 

1000 kvadrātmetru plašajās telpās šobrīd strādā astoņi speciālisti – Rīgas Tehniskās universitātes un Rīgas Tehniskās koledžas absolventi. Darbinieku skaitu nākamā gadā laikā plānots dubultot, tādējādi reaģējot uz pieprasījumu pieaugumu.

"Neskatoties uz pietiekami piesātināto tirgu, mēs redzam ļoti lielu potenciālu nozarei – īpaši eksporta ziņā. Mūsu primārais virziens ir radīt detaļas un komponentus dažādiem augstas pievienotās vērtības risinājumu ražotājiem," informē SIA "Exigum" vadītājs Kārlis Krūmiņš.

Lielākā daļa no veiktajām investīcijām ir iekārtu iegāde un attiecīgas ražošanas infrastruktūras izveidē, taču būtisks ieguldījums ir veikts gan cilvēkresursos, gan arī sertifikācijas procesos, kas ir īpaši nozīmīgs faktors turpmākā uzņēmuma attīstībā. Tuvākajos gados SIA "Exigum" plāno iekarot Skandināvijas tirgu, bet pārskatāmā nākotnē izdarīt visus priekšdarbus, lai saņemtu nozīmīgo AS9100D ("Quality Management Systems – Requirements for Aviation, Space and Defense Organizations") sertifikātu, sniedzot iespēju savus pakalpojumus piedāvāt pasaules līmeņa uzņēmumiem, kas strādā aviācijas, aizsardzības un virszemes tehnoloģiju nozarēs.

"Šobrīd pakāpeniski stiprinām savu konkurētspēju un attīstām infrastruktūru, lai darbinieki varētu lielāku uzmanību pievērst pienākumiem ar pievienoto vērtību un mazāk mehāniskiem darbiem, tostarp paplašināt savu kompetenci un zināšanas. Lai arī savu piecu gadu mērķi neslēpjam – saņemt AS9100D sertifikātu, investēt papildus iekārtās, tādā veidā gan audzējot savu kapacitāti, gan paplašinot ražošanas pakalpojumu klāstu. Tajā pašā laikā apzināmies, cik strauji notiek sabiedrības paradumu maiņa, kas uzņēmējdarbību padara vēl dinamiskāku, proti, kas svarīgs šodien, rīt var tāds vairs nebūt. Jābūt gataviem vajadzīgajā brīdī reaģēt, tāpēc būtiski ir ieguldīt cilvēkos," stāsta K. Krūmiņš.