Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju vērot, kā tiek grauzdēta Kalve coffee kafija.

SIA Kalve coffee ražošanas vadītājs un līdzdibinātājs Raimonds Zadvornovs Db.lv stāsta, ka sākumā tiek saņemts piedāvājums no kafijas audzētājiem: «Viņi piedāvā, vai vēlamies pasūtīt paraugus. Mēs izvēlamies, kura kafija ir, mūsuprāt, interesantākā, mūsu tirgum aktuālākā, kas mums pašiem patiktu, un pasūtām paraugus.»

Viņš informē, ka uzņēmums kafiju izvēlas galvenokārt pēc sezonalitātes. «Skatāmies, lai ir pietiekami plašs diapazons un cilvēks varētu izvēlēties sev tīkamāko produktu. Piemēram, kafijā, kas atvesta no Brazīlijas, jūtamās garšas nianses ir šokolādes īriss, kaltēta brūklene un apelsīna miza. Savukārt, kafija no Ruandas ir pilnīgi pretēja – sarkanā ābola, ogu, persika un melnās tējas nianses. Ja es kā kafijas baudītājs zinu, ka man patīk bieza un krēmīgas kategorijas kafija, tad jāņem kafija no Brazīlijas. Mūsu uzdevums ir piedāvāt cilvēkiem dažādas garšas kategorijas, lai viņi var baudīt kvalitatīvu kafiju,» teic R.Zadvornovs.


«Mēs grauzdējam kafiju tā, lai izceltu dabīgās garšas nianses. Mūsu uzdevums ir sagrauzdēt tā, lai nepārgrauzdētu, lai garša būtu tīra, nevis atgādinātu degumu, lai kafija būtu salda un beigās nodrošinātu augstvērtīgu garšu,» viņš paskaidro.

R.Zadvornovs atzīst, ka grauzdētāja darbs nebūt nav no vieglajiem, tai skaitā arī fiziski. «Grauzdētāju darbs izklausās ļoti romantiski, bet no romantikas ir ļoti maza daļa, piemēram, fakts, ka vari padzert kafiju, kuru pats esi grauzdējis,» pajoko R.Zadvornovs.

Uz jautājumu, kā nograuzdēt garšīgu kafiju, R.Zadvornovs atbild: «Tur jau rodas meistarība. Tas jāprot, ir jāzina, kurā brīdī un kas notiek ar kafiju. Aparāts ir elementārs – silda lielu mucu, kurā iekšā grauzdējas kafija, bet, lai sagrauzdētu patiesi garšīgu kafiju, ir jāzina, ko dara. Līdz ar to mēs visu laiku mācāmies.»

Lai katra iepakotā kafijas bundža būtu izsekojama, tā tiek marķēta. 

SIA Kalve coffee savā darbībā cenšas radīt pēc iespējas mazāk vides piesārņojuma. Tas izpaužas gan tajā, ka kafija tiek transportēta vairākas reizes lietojamā plastmasas spainī, gan arī tajā, ka uzņēmuma vadība pārvietojas ar elektromobili. Tāpat uzņēmums saviem klientiem piedāvā kafiju iegādāties jau vienu reizi iegādātā bundžā. «Pēc tam, kad vienu reizi ir nopirkts iepakojums, var iet uz vietām, kur kafija tiek vesta šādā formātā, un bundžu uzpildīt ar svaigu kafiju. Kafijas baudītājam nav jāpērk lieks iepakojums, bet viņš vienmēr saņem svaigu kafiju. Ir ļoti daudz gan emocionālo, gan praktisko ieguvumu. Tajā brīdī cilvēks nesamaksā par iepakojumu, bet saņem atlaidi kafijai. Beigās visi ir priecīgi,» stāsta uzņēmuma pārstāvis.