Ieliek sirdi kokā

Ražošana
2019. gada 6. novembris 06:43

SIA WoodHeart ir Burtnieku novadā dzimis uzņēmums, kurš gada laikā ir izaudzis tik strauji, ka spiests pārcelties uz kādreizējo mēbeļu rūpnīcu blakus esošajos Kocēnos.

Ar uzņēmuma īpašnieku Tāli Grinbergu tiekamies darba dienas vidū, tāpēc viņš ir visnotaļ nevaļīgs, taču, iesācis runāt par savu sirdslietu – koku, ir gatavs skaidrot šī materiāla vissīkākās nianses. Ne velti viņu dēvē par lietaskoku. Uzņēmuma nosaukums – Koka sirds – raksturo jaunā uzņēmēja spēju saskatīt unikālo, dabas radīto skaistumu un, pievienojot savu darbu, radošumu un zināšanas, izgatavot vērtīgas lietas. Nevar nepamanīt uzņēmēja biroja galdu, kuru viņš ir izgatavojis no veca bērza kokā tēsta ēveļsola, tam piestiprinot stikla virsmu. Uz šī galda ir lijuši daudzu cilvēku sviedri, tāpēc tam ir jo īpaša vērtība, uzsver SIA WoodHeart īpašnieks.

Sākums grūts

Pēc pamatskolas beigšanas, T. Grīnbergs iestājies Rīgas amatniecības vidusskolā (šobrīd Rīgas mākslas un dizaina vidusskola), kur apguvis stila mēbeļu galdnieka arodu. Viņa kursa darbs bijis kādā Francijas pilī noskatīta krēsla kopijas makets, kas izgrebts no riekstkoka, pēc kura izgatavotais biktskrēsls šobrīd atrodas Kārsavas baznīcā pie altāra. Pēc profesijas iegūšanas, T. Grinbergs iestājies privātajā biznesa institūtā RIMPAK Livonija, taču tā kā augstskolai nepagarināja akreditāciju, studijām nācies pielikt punktu. T. Grinbergs nolēmis doties darba meklējumos uz Lielbritāniju. Darbā iekārtošanas firma jaunieti apkrāpusi, maksu par pakalpojumu paņēmusi, bet solīto darbu nav atradusi, tāpēc viņš bijis spiests strādāt dažādus gadījuma darbus piemēram, suņu barības ražotnē, žāvēto augļu fabrikā un plastmasas logu atgriezumu šķirotavā. Nācies arī pastrādāt pie kāda skopa britu bagātnieka, kurš tā vietā, lai iegādātos savam namam logus un durvis, paņēmis divus latviešu puišus, kuri viņam tos taisījuši garāžā ar rokas instrumentiem. Pēc tam pusgadu nostrādājis kādā galdniecībā, līdz viņam tas ir apnicis. Nedēļas laikā puisis pieņēmis lēmumu atgriezties Latvijā. T. Grinbergs atzīst, ka lielākais ieguvums no Anglijā pavadītā gada, bijis tehniskās galdniecības angļu valodas apgūšana, kas šobrīd lieti noder, kontaktējoties ar ārvalstu klientiem un sadarbības partneriem.

Ambiciozs atspēriens

Pēc atgriešanās no Lielbritānijas, T. Grinbergs kādu laiku strādājis par galdnieku dažādos būvniecības uzņēmumos, taču sapratis, ka neredz turpmāku izaugsmi un darbā ir iestājusies rutīna.

«Paldies šiem darba devējiem par iespēju profesionāli izaugt, taču vēlējos savu uzņēmumu. Lai izveidotu galdniecību, ir nepieciešama liela nauda, tādas man nebija, taču meklēju dažādus veidus, kā pie tās tikt. Gāju uz banku, kura man piedāvāja pieteikties uz patēriņa kredītu un saņemt kādus piecus tūkstošus eiro. Tad uzzināju par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatoru, kur mani uzņēma pirmsinkubācijas programmā, sāku mācīties mārketingu, iepazinos ar informāciju par Eiropas Savienības fondu piedāvātajām iespējām. 2017. gadā uzrakstīju pirmo projektu LEADER programmai, kad to pastiprināja, sapratu, ka ir jāiet uz visu banku. Sāku krāt naudu pirmajai iemaksai, kas ir 10%,» savus pirmos soļus uzņēmējdarbībā atceras SIA WoodHeart īpašnieks. 


Visu rakstu lasiet 6. novembra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.