Ikgadējās «Trakās dienas» lielveikalā «Stockmann» negaidīti izvērsušās kolektīvā saslimšana, ziņo LSM.

Aptuveni 50 universālveikala darbiniekiem parādījušies līdzīgi saslimšanas simptomi - vemšana un caureja. Uzņēmuma darbinieku ēdināšanu nodrošina uzņēmums «Baltic Restaurant Latvia», kura vārds pavisam nesen plaši izskanēja saistībā ar Siguldas bērnudārzu audzēkņu saslimšanu.

Notikušā apstākļus skaidro Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), un arī «Stockmann» gaida atzinumus no ģimenes ārstiem, pie kuriem obligāti bija jāiet visiem darbiniekiem, kuri bija sasirguši. Tāpat nevar vēl apgalvot, kas ir bijis slimības ierosinātājs. PVD ģenerāldirektors Māris Balodis Latvijas Radio norādīja, ka svētdien minētais uzņēmums sazinājies ar PVD un lūdzis veikt pārbaudes, jo tam radušās aizdomas par saslimšanas gadījumiem.

PVD tagad gaida paraugu pārbaužu rezultātus un pagaidām vēl nevar izteikt pieļāvumus, ar ko darbinieki inficējušies. «Stockmann» direktore Dace Goldmane Latvijas Radio tikmēr pastāstīja, ka «Trakajās dienās» strādāja 800 cilvēku, no kuriem aptuveni 50 ir līdzīgi saslimšanas simptomi. «Ēdiena paraugi ir nosūtīti. Turpinām gaidīt analīzes. Visi darbinieki aicināti vērsties pie ārsta. Šobrīd situācija ir tāda, ka jaunu saslimšanas gadījumu nav kopš aizvakardienas,» teica Goldmane.

«Stockmann» direktore arī atzina, ka ne visi saslimušie cilvēki ēda uzņēmuma pasniegtās maltītes.

Latvijas Radio atgādina, ka septembra pirmajā pusē Bērnu slimnīcā nonāca vairāki pirmsskolas vecuma bērni ar akūtu zarnu infekcijas izraisītu saslimšanu, un trīs bērnu stāvoklis bija smags. Līdz šīs nedēļas sākumam šiga toksīnu producējošā baktērija «E.Coli» apstiprināta pieciem bērniem un vienam pieaugušajam, kas bija saistīti ar trim Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm – «Ieviņa», «Saulīte», «Pīlādzītis». Minētās personas saslimušas septembra pirmajā nedēļā un kopš tā laika jauni saslimšanas gadījumi.

Izmeklējot zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas uzliesmojumu Siguldas pusē, vēlāk atklāta bērnu saslimšana ar salmonelozi – tā līdz šim apstiprināta deviņiem bērniem no divām Siguldas pirmsskolas bērnu iestādēm: «Ieviņa» un «Tornīši». Šie bērni saslimuši septembra otrajā nedēļā. Viņi apmeklējuši dažādas pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas. Noskaidrots, ka ēdienus abām pirmsskolas izglītības iestādēm gatavoja vienā pārtikas blokā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā pieejamā informācija

PVD un SPKC sāka meklēt infekcijas izplatības cēloni. Laboratoriskajās pārbaudēs PVD gan nekonstatēja «E.coli» baktēriju. Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija.