"Tukuma Piens" un "Food Union" grupas uzņēmumos, kas nodarbojas ar piena pārstrādi, neskatoties uz ārkārtas situāciju valstī saistībā ar koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumu, produkcijas ražošana un piegāde veikaliem norit kā ierasts.

"Šobrīd strādājam bez izmaiņām. Izņēmums ir tas, ka uzņēmumā tiek veikti visi piesardzības pasākumi, lai novērstu vīrusa izplatību starp saviem darbiniekiem. Atceltas visas tikšanās gan uzņēmumā, gan ārpus tā. Atcelti visi komandējumi. Ja kādam svešam jāienāk uzņēmumā, tad tikai galējas nepieciešamības gadījumā un tikai aizsargmaskā. Pie ieejām ir uzstādītas roku dezinfekcijas stacijas. Kontrolējam darbinieku ķermeņa temperatūru," komentē AS "Tukuma Piens" mārketinga nodaļas vadītājs Armands Artihovičs.

Vaicāts, vai uzņēmumam būtu nepieciešams valsts atbalsts šajā krīzes situācijā, A.Artihovičs atbild: "Šobrīd neizskatās, bet situācija var strauji mainīties. Savukārt iespēja saņemt nodokļu brīvdienas vērtējams kā pozitīvs solis. Ja būs nepieciešams, noteikti izmantosim."

To, vai šis vīruss varētu radīt zaudējumus, uzņēmums pagaidām nav aprēķinājis. "Īsumā jāsaka tā, ka grūti ir pateikt, kā visa šī situācija attīstīsies, jo šodien ir viena situācija, bet jau pēc trīs dienām viss būs krasi mainījies un būs pavisam cita situācija. Tas ir tikpat neprognozējami kā pats Covid-19 vīruss," komentē A. Artihovičs.

Līdzīga situācija novērojama arī "Food Union" grupā.

""Food Union" ir starptautiska pārtikas ražošanas uzņēmumu grupa ar klātbūtni deviņās pasaules valstīs. Saistībā ar Covid-19 izplatību jau šā gada 28.februārī visos savos uzņēmumos ieviesām preventīvos pasākumus, lai samazinātu vīrusa ietekmi uz mūsu darbiniekiem un mūsu darbību," komentē AS "Rīgas piena kombināts" valdes priekšsēdētājs un "Food Union" grupas Eiropā vadītājs Normunds Staņēvičs.

Uzņēmums atcēlis visus komandējumus un ieteicis saviem darbiniekiem mainīt savus ceļojumu plānus uz ārvalstīm. Tāpat izstrādāti ieteikumi piesardzības pasākumiem darba vietās – apmeklētāju skaita samazināšana līdz absolūtam minimumam, temperatūras kontrole pie ieejas un pastiprinātas dezinfekcijas pasākumi darba telpās. 

No 13.marta noteikts mājas darba režīms visiem darbiniekiem, kuri var turpināt darbu attālināti.

"Turpinām darbu ierastajā kārtībā, vienlaikus sekojot līdzi informācijai par vīrusa izplatību pasaulē un Latvijā. Pašlaik mūsu uzmanības centrā ir iekšējo procesu pielāgošana attālinātam administratīvam darbam, maksimāli drošam darbam uz vietas uzņēmumos un ražošanas procesiem, lai nodrošinātu piegādes uz veikaliem," komentē N.Staņēvičs.

"Food Union" produkcijas ražošana AS "Rīgas piena kombināts" un AS "Valmieras piens" un piegāde veikaliem norit kā ierasts. Lai arī pieprasījums pēc piena produktiem HoReCa virzienā un skolām ir apsīcis, iedzīvotāji turpina pirkt piena produktus veikalos. 

"Lielāku noietu novērojam tradicionālo piena produktu kategorijā, proti, pieaugumu "Limbažu piens" un "Valmiera" produktu noietā par 10% salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn. Vienlaikus vislielāko pieprasījumu, teju par 20% vairāk nekā pērn šajā periodā, novērojam pēc raudzētajiem piena produktiem "Lakto", kas skaidrojams ar iedzīvotāju vēlmi nodrošināties ar veselīgiem un imunitāti stiprinošiem produktiem, kā arī saldējumam un desertiem, kas savukārt skaidrojams ar cilvēku vēlmi palutināt sevi, atrodoties mājās," pauž N.Staņēvičs.

Pašlaik nekādas izmaiņas darbinieku sastāvā uzņēmums neplāno. Tieši pretēji – uzņēmumā joprojām ir vairāk nekā 100 atvērtas vakances visiem strādāt gribošajiem.