Turpina ģimenes uzņēmumu

Pārtika
2020. gada 9. septembris 12:50

Ir pagājuši jau trīs gadi, kopš Ventspils novada alus darītavas "Užavas Alus" vienīgais īpašnieks un valdes loceklis Uldis Pumpurs nodeva 99% uzņēmuma kapitāldaļu savam dēlam Oskaram Pumpuram. 

U. Pumpurs ar lepnumu rāda ģimenes ģerboni, kurā uz viena kāta plaukst trīs apiņu pumpuri, jo bizness ir visu trīs ģimenes locekļu – viņa, sievas Irēnas un dēla Oskara – lolojums. 

Tieši tas, ka šis ir ģimenes uzņēmums, piešķir zīmolam īpašu vērtību. O. Pumpuram netrūkst ambīciju alus darītavas attīstībā, taču pagaidām uzņēmuma vadības groži ir tēva rokās, kurš uzskata, ka visam ir jāpieiet ar mēru un apdomu.

"Lai arī dēlam pieder 99% uzņēmuma kapitāldaļu, es viņu kontrolēju un faktiski vadu alus darītavu. Statūti paredz, ka tikai es varu pieņemt lēmumus un bez manis nekas nevar notikt. Šobrīd viņš uzņēmumā pilda direktora vietnieka pienākumus," intervijā žurnālam "Dienas Bizness" saka U. Pumpurs.

"Tā kā alus realizācijas termiņš ir ļoti īss, šobrīd eksporta īpatsvars ir salīdzinoši neliels – aptuveni 5%. Nesen iepriecināju interesentus no Sanktpēterburgas, ka iegādāsimies pasterizatoru un realizācijas termiņš būtiski palielināsies," stāsta I. Pumpure.

Savukārt, O. Pumpurs secina: "Šobrīd mani pilnībā apmierina "Užavas Alus" izskats veikalu plauktos."

Visu interviju lasiet 8. septembra žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.

Jaunākajā žurnāla "Dienas Bizness" numurā lasāms arī: 

https://www.db.lv/zinas/bagatie-pandemija-vel-bagataki-498536

https://www.db.lv/zinas/valsts-komunikacija-socialajos-tiklos-juridiski-nesaistosa-498533

https://www.db.lv/zinas/mezos-sapude-miljardiem-eiro-498530