Latvijas mēbeļu ražotāji piedalīsies Eiropas mēbeļu politikas un stratēģijas izstrādē un varēs ātrāk iegūt informāciju par tirgū notiekošo

Tāds ir galvenais ieguvums no Latvijas Mēbeļu ražotāju asociācijas kļūšanas par Eiropas Mēbeļu nozares konfederācijas biedru.

Vairāk informācijas

«Līdzdalība Eiropas Mēbeļu nozares konfederācijā dod iespēju darboties dažādos projektos un darba grupās, kuru ietvaros valstis strādā ar nacionālo regulējumu, standartu un sertifikācijas shēmu harmonizāciju un dažādu citu atbilstības novērtēšanu harmonizāciju,» skaidro Mēbeļu ražotāju asociācijas Latvijā izpilddirektore Ieva Erele. Viņa norāda, ka šāda līdzdalība dod iespēju strādāt ar prasībām godīgam un brīvam tirgum ne tikai Eiropas līmenī, bet arīdzan attiecībā uz trešo pasaules valstu importētājiem nosakot vides, sociālās atbildības un citas prasības. 

«Svarīgākais ir mērķis būt klāt kopīgas mēbeļu nozares politikas un attīstības stratēģijas veidošanā, līdzdalība šāda mēroga organizācijā dod iespēju nozares asociācijas biedriem saņemt informāciju par izmaiņām tirgū un tirgus tendencēm ātrāk nekā no medijiem vai citiem avotiem,» uzsver I. Erele. Viņa arī steidz piemetināt, ka līdzdalība Eiropas Mēbeļu nozares konfederācijā Latvijas uzņēmumiem dod lielākas iespējas ietekmēt tos jautājumus, kas attiecas uz aprites ekonomiku, darba spēka kvalifikāciju un uzņēmumu attīstību. 

«Vislielākais ieguvums un vērtība ir informācija, pie kuras Latvijas ražotāji tagad varētu piekļūt,» uzsver SIA Marks M valdes priekšsēdētājs Juris Griķis. Viņš norāda, ka vislielākā vērtība ir informācijai par tirgiem. «Informācija būtībā ir svarīgākais, kas vien var būt šajā jomā, vienlaikus uzņēmumam jau tiek sūtīti piedāvājumi par konkrētā reģiona tirgus (ražošanu, pārdošanu u.tml.) informācijas iegādi, un prasītā summa nebūt nav maza,» savu pozīciju skaidro J. Griķis.

Liels svars

Eiropas Mēbeļu nozares konfederācija (EFIC) dibināta 2006.gadā, un tā apvieno mēbeļu nozari Eiropā. EFIC pārstāv vairāk nekā 70% no nozares kopējā apgrozījuma. EFIC dalību veido 16 nacionālās organizācijas un viens uzņēmums (IKEA). Eiropas mēbeļu nozarē strādā 120 000 uzņēmumu ar kopējo neto apgrozījumu gadā 96 miljardi eiro, tie nodarbina vienu miljonu darbinieku. Vienlaikus Eiropa aizņem 25% no pasaules mēbeļu tirgus un patēriņa, kaut arī tie ir 40% no pasaules pārdošanas apjomiem. Salīdzinājumam Latvijā mēbeļu nozarē strādā apmēram 1000 uzņēmumu (lielākoties nelielu) ar kopējo apgrozījumu 270 milj. eiro gadā un nodarbina apmēram 6000 strādājošo. 

I. Erele vērš uzmanību, ka vairums no Latvijā saražotā tiek eksportēts uz Eiropas valstīm un tajās notiekošajam šajā tirgū ir būtiska ietekmē uz pašmāju ražotājiem. «Mēbeļu ražotāju asociācijas Latvijā un Eiropas Mēbeļu nozares Konfederācijas mērķi būtībā ir identiski un ir tikai loģiska mūsu līdzdalība šajā ietekmīgajā Eiropas organizācijā,» uzsver I. Erele.

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.