SIA Erica Synths Ziemassvētkos laidīs klajā sintezatoru, uz kuru rindā stāv jau teju 300 mūziķi, tostarp Žans Mišels Žārs.

Uzņēmējiem sadarbojoties ar zinātniekiem, izstrādāts jauns analogais sintezators Syntrx, par kuru lielu interesi jau izrādījušas daudzas ārvalstu mūzikas zvaigznes.

Iegādāties jauno instrumentu vēlas franču komponists un multiinstrumentālists Žans Mišels Žārs (Jean-Michel Jarre), ASV filmu un seriālu režisors un komponists Džefrijs Džeikobs Eibramss (Jeffrey Jacob Abrams), kurš radījis mūziku seriālam Pazudušie, un vācietis Hanss Florians Cimmers (Hans Florian Zimmer), kurš komponējis mūziku vairāk nekā 160 filmām, tostarp Karalis Lauva un Gladiators. Pēc sintezatora, ko uzņēmuma Erica Synths komanda izstrādājusi kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) pētniekiem, tīko arī pašmāju profesionāļi.

Šobrīd Syntrx gozējas starptautiskajā izstādē Šveicē Zürich Modular Fest. Tā ražošana sāksies šonedēļ, un šā gada beigās būs nopērkami pirmie sintezatori.

Katru dienu uzņēmums saņem vairākus desmitus e-pastu ar vēlmi sintezatoru iegādāties. 

!Lai arī neviens vēl nav dzirdējis, kā tas skan, rindā jau stāv teju 300 mūziķi, informē SIA Erica Synths vadītājs Ģirts Ozoliņš. 

Viņš šo situāciju skaidro ar to, ka Latvijas uzņēmums jau ir labi zināms pasaules mūzikas tehnoloģiju ražotāju vidū.

Syntrx lietotāja saskarne tapusi, iedvesmojoties no slavenā Apvienotās Karalistes uzņēmuma Electronic Music Studios (EMS) pagājušā gadsimta 70.gados būvētā sintezatora Synthi AKS, kas tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem eksperimentālajai mūzikai.

Visu rakstu lasiet jaunajā žurnālā Dienas Bizness. Meklējiet preses tirdzniecības vietās, lasiet elektroniski: www.dbhub.lv/eavize vai abonējiet, zvanot 67063333. 


Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.