Ar mērķi sanākt kopā un apmainīties ar lietām, kas pelnījušas otro iespēju, aizvadītās nedēļas nogalē pirmo Andeli rīkoja restorānu un bāru aprīkojuma tirgotājs un riekstu un žāvēto augļu importētājs “Gemoss”.

Pirmajā šāda veida Andelē piedalījušies septiņi dalībnieki un pasākums apliecinājis, ka sabiedrība ir ļoti ieinteresēta “zero waste” tēmā un labprāt apmeklē šādus pasākumus. “Šī Andele noteikti bija izdevies pasākums un plānojam šo ieviest par tradicionālu notikumu reizi gadā,” Db.lv pastāstīja uzņēmuma mārketinga projektu vadītāja Zane Bitmane.

Andeles apmeklētāju vidū bijuši ļoti dažādi cilvēki - gan tādi, kas speciāli ieplānojuši apmeklējumu, gan nejauši veikala Gemoss apmeklētāji. Piemēram, vairāki konditori ļoti mērķtiecīgi bija atbraukuši pēc silikona formām, kas ikdienas darbam ir ļoti nepieciešamas.
Citu stendos Andeles apmeklētāji tika pie restorāna cienīgiem traukiem, dārza mēbelēm, aksesuāriem u.c. pērlēm.

Db.lv jau vēstīja, ka 1.aprīlī “Gemoss” atklāja arī tirdzniecību internetā. Vaicāta par e-veikala pieprasījumu, Z.Bitmane atzina, ka pandēmijas laikā tam bijis liels pieprasījums, taču tagad, kad ierobežojumi mazinājušies, pamazām atgriezušies iepriekšējie iepirkšanās paradumi.

Arvien vairāk cilvēku izvēlas atkal iepirkties klātienē veikalā, taču ir klientu loks, kas joprojām dod priekšroku pirkumiem internetā. “Pārsvarā e-veikalu izvēlas klienti, kas zina pirkumu sarakstu, taču doties uz veikalu izvēlas tie, kas vēlas iepazīties plašāk ar sortimentu un atklāt kādus jaunus produktus,” piebilst Z.Bitmane.

"Gemoss" 2018.gadā strādāja ar 25,801 miljona eiro apgrozījumu un 1,639 miljonu eiro peļņu. "Gemoss" reģistrēta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir viens miljons eiro, bet tā vienīgā īpašniece ir Ieva Treija.