Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem. Sistēmas izstrādē un uzstādīšanā investēti 100 tūkstoši eiro. 

Pagaidām sistēma tiks testēta tikai Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 112, t/c «Valdemārs». Pēc dažiem mēnešiem tā tiks ieviesta arī citos lielākajos Rimi veikalos. Vienlaicīgi pirmos pašapkalpošanās skenerus būs iespēja lietot 60 apmeklētājiem. Lai norēķinātos par pirkumiem, ir uzstādīti četri jauni kasu termināļi.

Lai iepirktos, izmantojot pašapkalpošanās skeneri, pircējam jāveic trīs vienkāršas darbības. Pie ieejas veikalā klients reģistrē Mans Rimi karti un paņem skeneri. Izvēloties produktus un pievienojot tos savam pirkumu grozam vai ievietojot iepirkumu maisiņā, klients tos uzreiz noskenē. Ejot ārā no veikala, atliek kases terminālī nolasīt savu pirkumu sarakstu no Mans Rimi kartes un par to norēķināties ar maksājumu karti vai viedierīci. 

Mazumtirgotājs norāda, ka nozare, kurā tas darbojas, šobrīd piedzīvo strauju attīstību, procesi tiek automatizēti un digitalizēti, lai padarītu pircēju ikdienu maksimāli ērtu, sniedzot iespēju taupīt gan laiku, gan naudu. 

Veikalu formāta pielāgošana, pašapkalpošanās kases, digitālie iepirkumu saraksti, personalizētie piedāvājumi ir tikai daļa no tehnoloģiskajiem jaunievedumiem, ar kuru palīdzību mazumtirdzniecība pielāgojas patērētāju evolūcijai. Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais norāda, ka jaunā norēķinu sistēma neietekmēs darbinieku skaitu, jo mazumtirdzniecībā vēl joprojām trūkst darbinieku un šis projekts ir galvenokārt radīts, lai rūpētos par apmeklētāju ērtību, nevis darbaspēka samazināšanu. 

Drošības kontroles dēļ tiks veiktas sistēmas kvalitātes pārbaudes. Tās notiks pēc nejaušības principa, sistēmai izvēloties atsevišķus pircējus: konsultants noskenēs dažas preces no klienta groza un salīdzinās ar kasē apmaksāto pirkumu sarakstu.