Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA 29. augustā ieiet Igaunijas tirgū ar e-komercijas risinājumu. Lai iepirkšanās būtu ērtāka, Tallinā atvērs arī preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu. 

Tiešsaistē IKEA piedāvās aptuveni 8000 dažādu mājokļa labiekārtošanas preču: mēbeles, interjera priekšmetus, galda piederumus un citas preces. Pircējiem būs iespēja iegādāties visas preces internetā vai arī apskatīt izvēlētās lietas preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā un veikt pasūtījumu tur. Visus pirkumus būs iespējams pasūtīt uz mājām vai citu piegādes vietu, vai saņemt tos klātienē preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā.

Aptuveni 200 preču, piemēram, spilveni, galda piederumi un citi nelieli priekšmeti, būs pieejamas tūlītējai saņemšanai. Uzreiz varēs iegādāties arī Zviedrijas pārtikas preču veikala produktus – saldumus, riekstus un citus gardumus.

«E-komercijas un preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas kombinācija padarīs IKEA preču klāstu pieejamāku Igaunijas iedzīvotājiem, sniedzot iespēju iepirkties tuvāk mājām. IKEA interneta veikalā būs iespējams aplūkot preces, veikt pasūtījumus un gūt iedvesmu jebkurā laikā. Pirkumiem varēs doties pakaļ uz preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu vai saņemt tos mājās, izmantojot piegādes pakalpojumu, kura cena Tallinā būs, sākot no 19 eiro,» skaidro Aleksejs Mihailovs, IKEA preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas Tallinā vadītājs.

Preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā Igaunijas iedzīvotajiem būs iespēja aplūkot dizaineru idejas mājokļa iekārtošanai.

«Preču pasūtīšanas un saņemšanas vieta ir mazāka nekā klasisks IKEA veikals, bet tajā būs daudz iedvesmojošu ideju, piemēru un risinājumu, kā arī iespēja konsultēties ar zinošiem darbiniekiem, kas dalīsies savā mājokļa iekārtošanas pieredzē un zināšanās. 1500 m2 platībā vairāki desmiti telpu būs iekārtoti kā dzīvē, piedāvājot idejas virtuves, vannasistabas, dzīvojamās istabas un citu mājokļa telpu iekārtojumam. Pieņemts lēmums izveidot arī tādu vietējiem iedzīvotajiem svarīgu telpu kā pirts,» stāsta preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas vadītājs. 

Kopējā preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas platība ir ap 6000 m2. 1500 m2 aizņem ekspozīciju un tirdzniecības zona, bet pārējā platība paredzēta loģistikas un e-komercijas nodrošināšanai.

No 29. augusta vietnē ikea.ee būs pieejams IKEA interneta veikals, bet preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu atvērs Tallinā, Peterburi ielā 66. Tās darba laiks būs 10.00–20.00 katru dienu.