Tērvetē kopš jūlija vidus darbību uzsācis «Glamping Tervete», kas saviem viesiem piedāvā nakšņošanu pie dabas.

Namiņš atrodas Tērvetes pagastā, pie Indrānu ūdenskrātuves, kas ir aptuveni piecu minūšu brauciena attālumā no Tērvetes dabas parka un tas atrodas ezera krastā, priežu koku ielokā.

«Pirms vairākiem gadiem mūsu radinieks Vidzemes pusē pie ezera uzcēla savu bērnības sapni - mājiņu kokā. Mājiņa visiem ļoti iepatikās un mēs ar vīru izdomājām, ka arī vīra dzimtajā pusē - Tērvetē varētu uzcelt ko līdzīgu, kur atpūsties brīvdienās un aicināt ciemos draugus. Sākumā gan plānojām namiņu izmantot tikai savām privātām vajadzībām, bet celtniecības laikā radās doma to piedāvāt arī citiem. Namiņa vizuālo tēlu domājām un skicējām paši,» pastāstīja «Glamping Tervete» radītāja Paula Cēsniece.

Namiņš kokā un apkārt esošā teritorija ir ģimenes īpašums. Namiņu uzņēmēji sāka celt 2018.gada agrā pavasarī. Šajā projektā tika ieguldīti ģimenes personīgie līdzekļi, tādēļ būvniecība norisinājās salīdzinoši ilgu laika posmu. «Par to ir liels prieks, jo katra detaļa, risinājums tika apspriests, ilgi pārdomāts, kamēr nonācām līdz gala rezultātam,» sacīja glempinga saimniece P.Cēsniece. 

Spriežot pēc pēdējo dienu pieprasījuma, uzņēmēji secinājuši, ka lielākoties glempingā vēlas atpūsties cilvēki, kuri meklē naktsmītni pie dabas. Tiek saņemtas rezervācijas arī īpašu brīžu atzīmēšanai, kā, piemēram, kāzu jubilejas vai dzimšanas dienas. Arī ģimenes ar bērniem rezervē namiņu, jo netālu ir Tērvetes dabas parks un dzīvošanos glempingā var apvienot ar pasaku taku apskati.

Saviem viesiem glempinga īpašnieki piedāvā arī braucienus ar sup dēļiem. «Domāju, ka esam interesants objekts gan tiem, kas grib aizmukt no pilsētas burzmas, gan dabas mīļotājiem, kuri meklē kādu klusu vietu,» komentēja glempinga izveidotāja P.Cēsniece. 

Šobrīd namiņā var nakšņot līdz 4 viesiem. Namiņa otrajā stāvā ir liels matracis, kur guļot, paveras skats uz koku galotnēm un ezeru. Pirmajā stāvā ir atpūtas telpa ar izvelkamu dīvānu. Zem namiņa ir terase, kur iespējams ieturēt maltīti pie pusdienu galda.

Pašlaik norisinās ūdenskrātuves krasta tīrīšana un pludmales izveide.Šogad uzņēmēji paredzējuši pabeigt teritorijas labiekārtošanu un bērnu laukuma izbūvi. Netālu no namiņa uzcelts arī šķūnis, kuru drīzumā plānots līdz galam iekārtot. Arī tajā būs iespējams nakšņot.

«Pagaidām mūsu pluss ir tas, ka namiņš ir tikai viens, jo viesi var pilnībā izbaudīt mieru un klusumu. Tomēr neesam izslēguši ideju, ka nākotnē teritorijā varētu atrasties vēl kāds meža namiņš,» sacīja glempinga saimniece P.Cēsniece.