Konkurēs ar Carguru

Pakalpojumi
2019. gada 2. oktobris 08:46

Līdzīgi kā Carguru, arī CityBee kopš oktobra sākuma Rīgā piedāvā vieglo auto koplietošanas pakalpojumu.

Sākumā galvaspilsētā būs pieejamas 200 CityBee koplietošanas automašīnas, un ar laiku to skaits tiks palielināts. «Braucieni ar CityBee būs aptuveni par 40% lētāki, salīdzinot ar taksometru pakalpojumiem, un par 10 līdz 15% lētāki par Carguru,» apgalvo Luks Īla (Lukas Yla), CityBee vadītājs. Carguru (SIA Slyfox) vadītājs Vladimirs Reskājs nav informēts par CityBee cenas un tarifu sistēmu, tāpēc, nesalīdzinot divus pakalpojumu sniedzējus, norāda, ka viņam ir prieks, ka kaimiņi lietuvieši redz lielu potenciālu auto koplietošanai Rīgā un izvēlas mūsu valsti kā tirgu, kurā darboties. «Uzskatu, ka tas ir labs signāls šim segmentam kopumā. Mēs no savas puses turpināsim iet dziļāk IT risinājuma attīstībā, piedāvājot arvien labāku un ērtāku servisu lietotājiem. Carguru jaunā versija ir tikai divus mēnešus veca, un mums padomā ir daudz kas, ar ko pārsteigt lietotājus un konkurentus,» sola V. Reskājs.

Investē 2,5 miljonus eiro

Vaicāts par investīcijām vieglo auto koplietošanas pakalpojumā, L. Īla teic, ka tās nedaudz pārsniedz 2,5 miljonus eiro. Šī gada pavasarī CityBee Latvijā ienāca ar kravas automašīnu Fiat Ducato nomu, bet vasarā uzņēmums sāka piedāvāt koplietošanas elektriskos skrejriteņus. DB jau rakstīja, ka sākotnējās investīcijas CityBee kravas mikroautobusu koplietošanas platformas ieviešanā Latvijā ir 600 tūkstoši eiro, bet kopā gada laikā plānots ieguldīt aptuveni 1,1 miljonu eiro.

CityBee sevi dēvē par vienu lielākajiem koplietošanas uzņēmumiem Austrumeiropā un Baltijā. CityBee darbojas 14 pilsētās Eiropā, piedāvājot vieglo un kravas automašīnu, velosipēdu un elektrisko skrejriteņu nomu. Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Polijā CityBee ir 500 tūkstoši reģistrēto lietotāju, un mazāk nekā sešos mēnešos Latvijā reģistrēto lietotāju skaits ir sasniedzis 60 tūkstošus. Šobrīd Lietuvā uzņēmuma autoparkā ir nedaudz vairāk kā 1300 mašīnas. Paredzēts, ka līdz šī gada beigām to skaits pieaugs līdz 1600.


Visu rakstu lasiet 2. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.