2018. gada Latvijas startup zīmolu topa uzvarētājs jaunuzņēmums Printify, kura stratēģiskais centrs un birojs atrodas Rīgā, bet tirgus – galvenokārt ASV, palīdzējis maziem un vidējiem interneta veikaliem nopelnīt 10 milj. dolāru, informē uzņēmumā.

Interneta veikalu īpašniekiem, kuri strādā ar tādām platformām kā Shopify, Etsy vai Wordpress, uzņēmums Printify nodrošina iespēju sadarboties ar vadošajiem apģērbu un aksesuāru apdrukas pakalpojumu sniedzējiem. Līdz šim šāda iespēja bija tikai uzņēmumiem ar lieliem pasūtījumiem un ievērojamu budžetu. Sadarbojoties ar Printify, interneta veikalu īpašniekiem iespējams uzsākt savu e-komercijas uzņēmumu bez investīcijām - preces tiek ražotas pa vienībām tikai pēc tam, kad to ir pasūtījis reāls pircējs, un tā tiek automātiski pircējam arī piegādāta.

Printify divu gadu laikā kopš darbības uzsākšanas ir kļuvis par platformu, kas apvieno visvairāk «drukāšanas pēc pieprasījuma» ražotnes pasaulē un savieno tās ar e-komercijas jaunuzņēmējiem.

Printify klientu interneta veikali pārsvarā reģistrēti Amerikā, taču klientu atbalsta, mārketinga un vadības komanda strādā Rīgā. «Šobrīd uzņēmumā strādā 60 darbinieki no 9 valstīm, bet nākamgad darbinieku skaitu plānojam pat dubultot. Visvairāk meklējam augsti kvalificētus programmētājus un projektu vadītājus(product owners), kā arī klientu atbalsta speciālistus,» norāda Printify dibinātājs un vadītājs Jānis Berdigans.

Jautāts, vai darbiniekus ir plānots meklēt Latvijā, Printify līdzdibinātājs Artis Kehris atzīst, ka jau šobrīd liela daļa komandas ir latvieši: «Mēs vēlamies īstenot vīziju, ka biznesu var attīstīt Amerikā, vadot to ar spēcīgu komandu tepat, Latvijā. Mums ir zinoši, konkurētspējīgi speciālisti, kuri var sasniegt pasaules līmeņa rezultātu».

Printify dibināts 2015. gada nogalē, un tas ir pirmais Latvijas jaunuzņēmums, kas absolvējis San Francisko 500 Startups akseleratora programmu. 2018. gada martā, no Google AdSense krusttēva Gokula Radžarama Printify piesaistījis investīcijas 500 000 ASV dolāru apjomā, līdz ar to kopējās Printify investīcijas ir sasniegušas 1 miljonu ASV dolāru. 

LASI VĒL:

Google AdSense krusttēvs iegulda Printify