SIA "Self Storage" multifukcionālā kompleksa teritorijā Krasta ielā ir uzbūvējusi pašapkalpošanās noliktavu vairāk nekā 2000 m2 platībā, kurai ir būtiska atšķirība no citām mantu glabātavām. Klienti var telpas iznomāt jebkurā diennakts laikā uzņēmuma mājaslapā, kā arī paši atslēgt tās ar aplikāciju telefonā.

Produktu izstrādājis SIA "Self Storage" sadarbības partneris un pasaules pašapkalpošanās noliktavu tirgus līderis "Janus International".

SIA "Self Storage" valdes loceklis Augusts Iesalnieks stāsta, ka šobrīd tā ir vienīgā šāda veida "gudrā" noliktava Latvijā, bet pasaulē šāds pakalpojums, kad klients savas mantas glabātuvē ievieto pats un tikai viņam pie tām ir piekļuve, ir visnotaļ pieprasīts, - īpaši daudz tādu esot ASV un Rietumeiropā.

"Kā rāda pasaules pieredze, tad pašapkalpošanās noliktavas lieto gan privātpersonas, gan uzņēmumi. Privātpersonas izmanto šāda vieda noliktavas, lai atbrīvotu savu dzīves telpu no lietām, kas konkrētajā brīdī nav nepieciešamas, - gan sezonālo priekšmetu un sporta inventāra glabāšanai, gan pārceļoties uz citu dzīves vietu vai aizceļojot. Juridiskie klienti izmanto šādu pakalpojumu savas produkcijas uzglabāšanai – tie ir dažādi tirgotāji un interneta veikali. Tāpat šādas noliktavas ērti var izmantot arhīva uzglabāšanai biroja remonta laikā vai pārceļoties uz citām telpām, tādējādi optimizējot izmaksas un efektīvi izmantojot uzņēmuma komercplatību. Pašapkalpošanās noliktavām var piekļūt 24 stundas 7 dienas nedēļā, un glabāšana ir ērta un droša. Telpās uzturas tikai klienti, kuri nolikavā var iebraukt iekšā ar savu auto un ērti veikt mantu izkraušanu un iekraušanu," noliktavas priekšrocības uzskaita uzņēmējs.

"Noslēdzot līgumu un ielādējot aplikāciju, tiek saņemts unikāls pieejas kods, ar kuru iespējams iekļūt gan pašā noliktavu kompleksā, gan atvērt savu mantu glabātavu. Nomnieks var piešķirt pieeju arī citiem savas ģimenes locekļiem, vai darbiniekiem, kolēģiem, draugiem, - visiem, kam nepieciešama piekļuve. Tāpat aplikācija ļauj saņemt informāciju par veiktajām noliktavas atvēršanas un aizvēršanas aktivitātēm. Tuklāt jebkurā laikā ir iespējams šo pieeju noņemt," skaidro A. Iesalnieks.

Kopējā multifunkcionālā kompleksa izveidē Krasta ielā  tika investēti aptuveni 4 miljoni eiro. Nav iespējams izdalīt, cik ir ieguldīts noliktavas izveidē, bet tās aprīkojums vien ir izmaksājis vairāk nekā 500 tūkstošus eiro, informē uzņēmējs. Iznomāšanai gan fiziskām, gan juridiskām personām, pieejamas visdažādākā izmēra telpas – sākot no 1 m2 līdz 20 m2. Griestu augstums ir  2,5 m. Pirmajos divos noliktavas darbības mēnešos klientiem tiks piedavāta 50% atlaide. Piemēram 1,5 m2 plašas telpas akcijas laikā maksās 4,99 eiro nedēļā.

"Vienlaikus ar noliktavu Krasta ielā ir atvērta arī pašapkalpošanās automazgātava "Wash&Drive", un drīzumā tur būs arī pirmā ASV konvejiera tipa automazgātava Latvijā. Tādējādi klientiem būs iespēja saņemt dažādus mūsdienīgus pakalpojumus vienuviet," sola A. Iesalnieks. 

 SIA "Self Storage" plāno attīstīt šādas pašapkalpošanas noliktavas arī  citviet Rīgā, kā  arī lielākajās Latvijas pilsētās. SIA "Self Storage" īpašnieki ir SIA "BTCG"  un uzņēmējs Aigars Kesenfelds.