Lietuvas valsts dzelzceļa grupas "Lietuvos geležinkeliai" (Lietuvas dzelzceļi) pasažieru pārvadājumu uzņēmums "LTG Link" jau šoziem plāno pasažieriem piedāvāt jaunu starptautisku dzelzceļa savienojumu ar Latviju. 

Pēc visu triju Baltijas valstu transporta ministru un premjerministru vienošanās par šī pasažieru vilcienu maršruta atklāšanu, paredzams, ka pirmais vilciens no Viļņas uz Rīgu varēs izbraukt jau šā gada 27.decembrī. Vilcieni, kas nodrošinās starptautisko savienojumu, kursēs pa tiešo maršrutu Viļņa-Kaišadore-Šauļi-Jonišķi-Jelgava-Rīga.

Uzņēmums pašlaik veic sagatavošanās darbus jaunā maršruta izveidei, un jau ir parakstījis līgumu ar "Latvijas dzelzceļu" par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu. Brauciens uz Rīgu caur Šauļiem un Jelgavu būs ātrāks nekā citas alternatīvas, un tādējādi šī maršruta vilcieni būs ērti pieejami gan abu galvaspilsētu iedzīvotājiem, gan pasažieriem, kas dodas uz vai no citām Lietuvas un Latvijas pilsētām.

"Pasažieru vilciens, kas savienos Lietuvas un Latvijas galvaspilsētu, ir Baltijas valstu transporta ministru un premjerministru šogad panāktās vienošanās rezultāts. Mēs varam priecāties, ka drīzumā šajā maršrutā sāks kursēt vilcieni. Mēs ceram, ka nākotnē to papildinās savienojums ar Tallinu un pēc "Rail Baltica" dzelzceļa līnijas izbūves mēs varēsim ceļot pie kaimiņiem vēl ātrāk un ērtāk," norāda Lietuvas Republikas satiksmes un komunikāciju ministra vietniece Loreta Maskaļoviene.

"Mūsu vīzija ir skaidra - mēs vēlamies izstrādāt risinājumus, kas veicina ilgtspējīgu mobilitāti, tostarp dzelzceļa savienojumu starp Lietuvas un Latvijas galvaspilsētu, un ceram, ka šis jaunais maršruts piesaistīs sabiedrības uzmanību. Tā kā "LTG Link" piedāvā savienojumu arī starp Viļņu un Varšavu, ceļot gribētāji no Rīgas ar vilcienu varēs ērti aizbraukt arī uz citām Eiropas galvaspilsētām. Līdztekus tam šis starptautiskais maršruts Baltijas valstu uzņēmējiem ļaus ērti un droši doties komandējumos, jēgpilni izmantojot ceļojuma laiku," stāsta "LTG Link" vadītāja pienākumu izpildītājs Ģedimins Šečkus.

Pēc viņa teiktā, šajā maršrutā "LTG Link" spēs nodrošināt visiem klientiem ērtu un ilgtspējīgu braucienu bez pārsēšanās, turklāt vilciens būs pielāgots cilvēkiem ar individuālām vajadzībām. Plānots, ka brauciena ilguma ziņā vilciens spēs konkurēt ar automašīnu. Turklāt cilvēki, kas ceļos ar vilcienu, varēs baudīt komfortu, koncentrēties uz sevi vai darbu, netērēs laiku sastrēgumos un katrā braucienā saudzēs vidi.

Šobrīd uzņēmums turpina darbu, kas nepieciešams jaunā maršruta atklāšanai. "LTG Link" ir vērsies atbildīgajās Latvijas un Eiropas institūcijās, lai saņemtu nepieciešamās atļaujas starptautisko maršrutu apkalpošanai Latvijas teritorijā, tiek risināti atlikušie jaunā maršruta organizēšanas jautājumi, kas saistīti ar atbilstību Latvijas dzelzceļu piemērotajām prasībām un pakalpojumu paketes izstrādi klientiem. Paredzams, ka pirmais vilciens uz Rīgu varētu izbraukt 27.decembrī, taču precīzs datums tiks apstiprināts pēc nepieciešamo atļauju saņemšanas un organizatorisko jautājumu atrisināšanas.

Uzņēmums jau ir pieņēmis darbā jaunus mašīnistus, kuri brīvi pārvalda latviešu valodu un kuru tiesības vadīt vilcienus atbilst Latvijas normatīviem, kā arī turpina atlasīt latviski runājošo vilcienu personālu, kas rūpēsies par pasažieriem Latvijas teritorijā.