Vienreizējais maksājums ģimenēm ir daļa no pasākumiem Covid-19 uzliesmojuma skartās ekonomikas stimulēšanai, ziņo BBC. 

Vācijas koalīcijas valdība ir vienojusies par 130 miljardu eiro vērtu fiskālo stimulu paketi, kas samazina nodokļus un katrai ģimenei piešķir 300 eiro par bērnu. Šis solis sperts, lai atbalstītu ekonomiku, kuru smagi skārusi koronavīrusa krīze.

Vācija ir ceļā uz smagāko recesiju 70 gadu laikā, un paredzams, ka IKP šogad saruks par 6,3%.

"Mums tagad jāķeras pie ekonomikas stimulēšanas," sacījusi kanclere Angela Merkele. 

Līdztekus PVN samazināšanai un naudas izdalei ģimenēm ar bērniem pasākumi iekļauj arī jaunus stimulus elektromobiļu iegādei.

Lai palielinātu patērētāju tēriņus, no šā gada 1. jūlija līdz 31. decembrim PVN tiks samazināts no 19% līdz 16%, un tas Vācijas valdībai izmaksās 20 miljardus eiro. Ģimenes saņems vienreizēju pārskaitījumu 300 eiro par katru bērnu.

Tikmēr tie, kas pērk elektromobiļus saņems valdības atlaidi 6000 eiro - šis stimuls paredzēts, lai mudinātu patērētājus pārslēgties uz "tīrākiem" transportlīdzekļiem. 

Atbalstu saņems arī uzņēmumi. Uzņēmumi nozarēs, kuras vissmagāk skārusi krīze, piemēram, viesmīlība, tūrisms un izklaide, no jūnija līdz augustam saņems palīdzību 25 miljardu eiro vērtībā.

Restorāni, viesnīcas vai pasākumu organizēšanas uzņēmumi varēs saņemt līdz pat 80% no darbības izmaksām, ja to ieņēmumi ir samazinājušies par vairāk nekā 70%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Jaunā stimulēšanas pakete papildina glābšanas paketi 1,1 triljona eiro apjomā, par kuru vienošanās tika panākta martā.

A. Merkele akcentējusi, ka atbalsta programma palīdzēs "ekonomikai nostāties uz kājām un atkal augt".