Barbora.lv samazinās plastmasas patēriņu

Vide
2019. gada 3. septembris 09:57

«Barbora.lv» šogad izvirzījusi dabai draudzīgu mērķi – samazināt plastmasas patēriņu par 20%. Lai īstenotu plānoto, iedzīvotājiem veicot pasūtījumu internetā, uzņēmums aicina kā iepakojuma veidu izvēlēties papīra maisiņu.

«Mēs uzskatām, ka vides kvalitāte un ilgtspējīgi risinājumi ir svarīgi ne vien mūsu uzņēmumam, bet arī mūsu klientiem – Latvijas iedzīvotājiem. Piemēram, piegādāt preces vairākām mājsaimniecībām viena brauciena laikā ir dabai krietni draudzīgāk, nekā gadījumā, ja iedzīvotāji uz veikalu dodas katrs ar savu personīgo automobili. Mēs strādājam pie vēl efektīvākas preču izvadāšanas, lai ievērojami samazinātu dabas piesārņojumu,» paskaidro Sanita Bērziņa, pārtikas interneta veikala «Barbora.lv» valdes locekle.

Lai samazinātu plastmasas patēriņu un veicinātu papīra maisiņu ieviešanu, «Barbora.lv» veikusi vairākus izpētes pasākumus. Uzņēmumā pārskatīta esošo procesu efektivitāte, tajā skaitā analizēts iepakojumu kopējais patēriņš. Rezultātā kā mērķis izvirzīts samazināt ne vien piegādes preču iepakojumu daudzumu, bet arī plastmasas izmantošanu, iepakojot atsevišķas preces.

«Barbora.lv», konsultējoties un sadarbojoties ar Pārtikas un veterināro dienestu, meklē veiksmīgākos risinājumus higiēnas, pakalpojumu kopējās kvalitātes, kā arī vides prasību uzlabošanai.

Pārtikas interneta veikals «Barbora.lv» apkalpo katru ceturto Rīgas un tās apkārtnes mājsaimniecību. Tas veic piegādes Rīgā, Jūrmalā, Salaspilī, kā arī Rīgas apkaimēs – Baložos, Dreiliņos, Sauriešos, Babītē, Carnikavā, Garkalnē, Ķekavā, Mārupē, Olainē, Stopiņos, Gaujā, Kadagā un Siguļos. Pērn «Barbora.lv» par 48% palielināja apgrozījumu attiecībā pret 2017. gadu.

«Barbora.lv» ir daļa no uzņēmuma «Radas», kas Lietuvā pārvalda interneta veikalu «Barbora». Uzņēmuma «Radas» pamatnodarbošanās ir elektroniskās tirdzniecības risinājumu radīšana un īstenošana.