"Veselības un dzīvības apdrošināšana pēc būtības ir lielākie apdrošināšanas nozares segmenti, to apgrozījums Covid laikā ir audzis. Līdz ar vakcīnu parādīšanos nenoliedzami tām ir liela nozīme, tomēr īpaši apdrošināšanas produkti, kas šķirotu vakcinētos un nevakcinētos, cik zinu, pagaidām nav radīti". 

Dienas Biznesam saka Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) prezidents Jānis Abāšins.

Vislielākās negatīvās apgrozījuma izmaiņas apdrošināšanas nozare Covid-19 pandēmijas laikā no 2020. gada pavasara līdz šodienai piedzīvojusi transportlīdzekļu un ceļojumu jomās, bet apgrozījuma pieaugums bijis dzīvības un veselības apdrošināšanā.

Dzīvības apdraudējums tiek vērtēts augstāk 

Atbilstoši LAA statistikai par 2020. gadu un 2021. gada pirmo pusgadu, veselības un dzīvības apdrošināšana izaugsmi piedzīvojusi tieši 2020. gadā, līdz ar Covid-19 pirmajiem viļņiem dzīvības apdrošināšanas parakstītās prēmijas augušas kopumā par 8,4%, bet veselības apdrošināšanā par 4,2% pret 2019. gadu. Savukārt jau 2021. gada pirmajā pusgadā izaugsmi saglabā tikai dzīvības apdrošināšana, veselības apdrošināšanas parakstītām prēmijām nokrītot aptuveni 2019. gada līmenī. 

Jāpiebilst, ka atsevišķi veselības un dzīvības apdrošināšanas produkti, kas saistāmi ar Covid-19 korporatīvajiem klientiem, ir parādījušies, un, tiklīdz tiks matemātiski noteikta vakcinācijas ietekme uz apdrošināšanas riskiem, var pieļaut arī selektīvu produktu parādīšanos tirgū atkarībā no tā, vai polises pircējs ir vakcinēts vai nē. 

KASKO un OCTA Sauszemes transportlīdzekļu obligātā apdrošināšana 2020. gadā un 2021. gada pirmajā pusē turpināja iekasēto prēmiju lejupslīdi, kas lielā mērā saistīts ar ceļojumu un pārvietošanās ierobežojumiem. 2020. gadā līdzīga situācija bija arī KASKO apdrošināšanā, tomēr šā gada pirmajā pusē šī tendence apsīka un šis apdrošināšanas veids pat apsteidza citus.

Visu rakstu lasiet 27.jūlija žurnālā Dienas Bizness!

ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!