Bigbank Latvijas filiāles neto peļņa 2019.gada otrajā ceturksnī sasniedza 3,9 miljonus eiro, kas ir augstākais rādītājs uzņēmuma vēsturē, informē bankas pārstāvji. 

Bigbank grupas kopējais apgrozījums palielinājās par 4%, salīdzinot ar 2018. gada beigām, un sasniedza 547,2 miljonus eiro, bet pašu kapitāls palielinājās par 6%, līdz 128,6 miljoniem eiro, kas nozīmē, ka Bigbank kapitalizācijas līmenis ir augsts.

«Otrajā ceturksnī Bigbank grupas līmenī sākām vairāk koncentrēties uz uzņēmumiem paredzēto produktu un pakalpojumu attīstību, un izveidojām korporatīvo banku atzaru, par kura vadītāju kļuva Ingo Poders. Mēs arī ieviesām maza apmēra aizdevumus uzņēmumiem Igaunijā un Nest bankas informācijas sistēmu Latvijā, kas ļauj uzlabot klientu pieredzi aizvien vairāk valstīs. Tagad Nest pilnā apjomā darbojas visās Bigbank pārstāvētajās valstīs, izņemot Igauniju, kur tā tiks ieviesta pavisam drīz,» ar paveikto iepazīstina Bigbank vadītājs Martins Lants.

«Bigbank Latvijas filiālei gada otrais ceturksnis finansiāli bija ļoti veiksmīgs. Tas skaidrojams ar klientu interesi par jaunajiem pakalpojumiem, kuru vidū ir arī aizdevumi uzņēmumiem. Nozīmīgs pasākums konkurētspējas stiprināšanai Latvijā bija Nest informācijas sistēmas ieviešana vasaras sākumā, kas sniedz iespēju ātri izvērtēt klientu iesniegtos kredīta pieteikumus,» panākumu cēloņus analizē Bigbank Latvijas filiāles vadītājs Ģirts Kurmis.

Otrā ceturkšņa beigās Bigbank AS bija noslēgusi pavisam 117 tūkstošus aizdevuma līgumu, no kuriem visvairāk tieši Latvijā - 37 tūkstošus. 30 000 līgumi noslēgti Igaunijā, 29 000 Lietuvā, 10 000 Somijā, 9 000 Zviedrijā un 2 000 Spānijā.