Latviešu uzņēmums «UX Design Agency» izcīnījis sudraba apbalvojumu pasaulē plašākajā dizaina konkursā «A'Design Awards», kas ik gadu pulcē tūkstošiem pasaules labāko dizaineru no vairāk nekā 100 valstīm.

Uzņēmums «UX Design Agency» saņēmis sudraba apbalvojumu kategorijā «Mobile Technologies, Applications and Software Design» par inovatīvo mobilās bankas aplikācijas «Light Bank» dizaina konceptu.

«Light Bank» ir nākamās paaudzes mobilās bankas dizains, kas lauž stereotipu par finansēm kā kaut ko komplicētu, neizprotamu un lietotājam nepatīkamu.

«A'Design Award» ir viens no ietekmīgākajiem konkursiem dizaina industrijā. Ik gadu tam piesakās vidēji 35 tūkstoši dizaina profesionāļu no visas pasaules. Šogad apbalvoti 2437 laureāti no 106 valstīm, kas sacentās par labākā telpiskā, industriālā, modes un digitālā dizaina titulu 98 dažādās kategorijās.

Iesniegtos dizaina darbus vērtēja starptautiska 200 cilvēku žūrija, kuras sastāvā bija ne tikai ietekmīgi dizaina profesionāļi un pazīstami akadēmiķi, bet arī preses pārstāvji un uzņēmēji.

«UX Design Agency» dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Krēgers norāda: «Mūsu centieni iedvesmot finanšu industriju pozitīvām pārmaiņām, rezultējas panākumiem. Es tiešām ticu, ka koncentrēšanās uz lietotāju, viņa vēlmēm un vajadzībām ļauj izveidot pilnīgi citādāku - patīkamu, vieglu un saprotamu finanšu pieredzi, kas ir neizsakāmi svarīga jebkuram lietotājam.»

Līdz ar uzvaru, «UX Design Agency» ieguvuši tiesības piedalīties «A'Design Award Gala» apbalvošanas ceremonijā un uzvarētāju izstādē, kas būs aplūkojama «Museum of Outstanding Design», Komo, Itālijā no 10. jūnija līdz 31. jūlijam.

«UX Design Agency» izveidotais «Light Bank» jau iepriekš guvis starptautisku atzinību, kļūstot par «London Design Award» zelta laureātu un saņemot bronzas apbalvojumu «International Design Awards». Tāpat «UX Design Agency» bija labāko Latvijas uzņēmumu vidū LIAA un Ekonomikas ministrijas organizētajā «Eksporta un inovācijas balvā 2018», kā arī saņēma «Accenture» piešķirto «Labākais digitālais dizains» atzinību «Latvijas Dizaina gada balvā 2019».

Koncepts izstrādāts pēc «UX Design Agency» radītās Finanšu Dizaina Metodoloģijas, kas ietver padziļinātu lietotāja psiholoģijas, kompānijas un produkta izpēti, servisa arhitektūras projektēšanu un dizaina izstrādi. Koncepta vizuālais tēls veidots, iedvesmojoties no netveramās dabas burvības un krāsu spēlēm.

«UX Design Agency» klienti ir ārvalstu bankas, FinTech uzņēmumi un banku programmatūras veidotāji.