Hakeres uzbrukumā finanšu pakalpojumu sniedzējam Capital One ASV un Kanādā nozagta aptuveni 106 miljonu cilvēku personiskā informācija, ziņo BBC. 

Iespējamā hakere jau atrodas aiz restēm. 

Saskaņā ar Capital One paziņojumu nozagtie dati ietvēra to personu vārdus, adreses un tālruņu numurus, kuras pieteicās kredītkaršu produktiem, kā arī personu finanšu informāciju. 

Capital One ir nozīmīgs kredītkaršu izsniedzējs ASV.

Capital One informē, ka uzbrukums skāris aptuveni 100 miljonus cilvēku ASV un 6 miljonus cilvēku Kanādā. Capital One paziņojumā piebilsts, ka ASV skarti aptuveni 140 000 sociālās apdrošināšanas numuru un 80 000 piesaistīto bankas kontu numuru. Savukārt Kanādā skarts aptuveni miljons sociālās apdrošināšanas numuru, kas pieder Capital One kredītkaršu klientiem.

Uzbrukums noticis 19. jūlijā. 

Capital One uzskata - maz ticams, ka informācija ir izmantota krāpnieciskos nolūkos, taču turpinās izmeklēšana. 

Capital One pārstāvis Ričards Fērbends paudis: «Lai gan es esmu pateicīgs, ka vainīgais ir pieķerts, es ļoti nožēloju notikušo. Es atvainojos par saprotamo satraukumu, ko šis incidents ir izraisījis cietušajiem, un es apņemos to labot.»

ASV Tieslietu departaments ir apstiprinājis, ka saistībā ar pārkāpumu ir arestējis bijušo Sietlas tehnoloģiju uzņēmuma programmatūras inženieri. 33 gadus vecā Peidža Tompsone arestēta pirmdien. Tiesas dokumenti liecina, ka viņa lepojās ar padarīto tiešsaistes forumā.
Maksimālais sods, kas draud Tompsonei, ir pieci gadi cietumā un 250 000 ASV dolāru soda nauda.