Pēdējā pusgada laikā bankā Citadele iedzīvotāju pieprasījums pēc patēriņa kredītiem ir palielinājies trīs reizes. Ievērojami audzis gan pieprasīto, gan izsniegto patēriņa kredītu apjoms: gada sākumā mēnesī tika noslēgti vidēji 20 patēriņa kredīta līgumi, tagad - 50 līdz 60 līgumi mēnesī, Db.lv informē bankas Korporatīvo komunikāciju daļas vadītāja Ieva Prauliņa.

Izsniegto patēriņa kredītu apjoma pieaugumu bankas kreditēšanas eksperti daļēji skaidro ar Latvijas makroekonomiskās situācijas stabilizēšanos.

Noslēgto līgumu skaits palielinājies gan Rīgā, gan reģionos. Jūlijā kredītu pieteikumu skaits plielinājās par 72 % salīdzinājumā ar iepriekšējiem mēnešiem. Līdzīga pieauguma tendence saglabājās arī augustā. No reģionu pilsētām visvairāk patēriņa kredītu piešķirts Daugavpilī – 14 % no visiem kredītiem reģionos. Jelgavā izsniegti 11 % no patēriņu kredītiem reģionos, Liepājā, Rēzeknē un Ludzā – katrā pa 9 %, bet Cēsis un Saldū – katrā apmēram 7 % no kopējās patēriņu kredītu summas reģionos.

«Patēriņa kreditēšanas pieaugumu veicina Latvijas makroekonomiskās situācijas stabilizēšanās. LR Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011. gada otrajā ceturksnī līdz 16,2 % ir samazinājies to ekonomiski aktīvo iedzīvotāju īpatsvars, kas atrodas darba meklējumos. Šī tendence vērojama jau no 2010. gada. Pozitīvas tendences vērojamas arī strādājošo ienākumu jomā gan privātajā, gan sabiedriskajā sektorā – vidējā neto alga privātajā sektorā šī gada jūnijā bija 319 lati, bet sabiedriskajā sektorā – 380 lati. Salīdzinot ar zemāko darba algas līmeni, kas tika fiksēts 2010. gada janvārī, vidējā alga privātajā sektorā pieaugusi par gandrīz 10 %, ļaujot iedzīvotājiem justies stabilāk un atsākt plānot lielākus pirkumus, kurus iespējams finansēt ar patēriņa kredītiem,» saka bankas Citadele Produktu un pakalpojumu pārvaldīšanas daļas vadītāja Marika Senkāne.

Kredītus privātam patēriņam Citadeles klienti lielākoties ņem dzīvokļa vai privātmājas remontam (30 % no viesiem piešķirtiem kredītiem), transportlīdzekļu iegādei (13 %), medicīnisko pakalpojumu apmaksai (12 %), izglītības finansēšanai (8 %) un sadzīves tehnikas iegādei (7 %).