Latvijā dibinātā finanšu tehnoloģiju uzņēmuma “Sun Finance” kopējais aizdevumu apjoms kopš darbības sākuma sasniedzis miljardu eiro. 

Starptautiskajai aizdevumu platformai izdevies sasniegt šo atzīmi, uzsākot darbību vien pirms četriem gadiem.

Kopš “Sun Finance” dibināšanas 2017. gada janvārī uzņēmums katru gadu ievērojami kāpinājis savu izsniegto aizdevumu apjomu. 2017. gads tika noslēgts ar izsniegtiem 35 miljoniem eiro, bet 2018. gadā apjoms tika pat trīskāršots - līdz 130 miljoniem eiro.

Izaugsme turpinājās arī 2019. gadā, kad iepriekšējā gada rezultāts tika pārspēts vairāk kā divas reizes, sasniedzot 290 miljonus eiro, un 2020. gadā, kad par spīti Covid-19 pandēmijas radītājiem izaicinājumiem “Sun Finance” kopējo aizdevumu apjoms bija jau 300 miljoni eiro. 

Šogad “Sun Finance” turpina savu aktīvo izaugsmi, gada pirmajos sešos mēnešos izsniedzot 220 miljonus eiro, kas bija pietiekami, lai jūlijā sasniegtu arī kopējo miljarda eiro atzīmi kopš uzņēmuma nodibināšanas. 

“Esam ļoti priecīgi par sasniegto rezultātu un pateicīgi vairāk nekā 6 miljoniem mūsu klientu visā pasaulē par izrādīto uzticību. Mēs spējām izveidot lielisku profesionāļu komandu, kas vienmēr cenšas sasniegt vairāk, izdarīt labāk un likt Latvijas vārdam izskanēt tālāk pasaulē,” teic “Sun Finance” vadītājs un dibinātājs Toms Jurjevs.

Kopējā izsniegtā apjoma kāpums pozitīvi ietekmē arī “Sun Finance” finanšu rādītājus. Kā liecina nesen publicētie rezultāti, Grupas konsolidētais apgrozījums, par spīti Covid-19 pandēmijai, 2020. gadā izaudzis līdz 120 miljoniem eiro. Tas ir 20% pieaugums salīdzinājumā ar 2019. gadu, ko “Sun Finance” noslēdza ar nedaudz vairāk nekā 100 miljonu eiro apgrozījumu. 2021. gadā izaugsme turpinās un pirmā pusgada neauditētie rezultāti rāda, ka Grupa ir ceļā uz vismaz 200 miljonu eiro apgrozījumu šī gada beigās.

“Par spīti Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem esam spējuši saglabāt stabilu izaugsmi visos mūsu tirgos. Tas ir bijis iespējams, galvenokārt, pateicoties mūsu platformas datu zinātnē un tehnoloģijā balstītajiem risinājumiem. Tie ļāvuši mums katru reizi relatīvi īsā laika periodā pielāgot pakalpojumu un risku parakstīšanas politiku atbilstoši aktuālajai situācijai attiecīgajā mūsu tirgū,” precizē T.Jurjevs.

Salīdzinoši īsā laika posmā šis ir otrais “Sun Finance” nozīmīgais sasniegums. Martā prestižais Lielbritānijā bāzētais biznesa laikraksts “Financial Times” atzina uzņēmumu par otro straujāk augošo visā Eiropā. Reitingā tika iekļauti 1000 visātrāk augošie uzņēmumi Eiropā, kas pēdējo četru gadu laikā spējuši organiski uzrādīt vislielāko kopējo ieņēmumu pieaugumu. 

“Sun Finance” ieņēmumu rādītājs šajā periodā bija pieaudzis par aptuveni 619 reizēm jeb 61837,8%. Tā bija vēsturiska pirmā reize, kad kādam no Latvijas uzņēmumiem izdevās iekļūt 50 labāko sarakstā šajā prestižajā reitingā.

"Sun Finance" ir Rīgā 2017. gadā dibināts finanšu tehnoloģiju uzņēmums, ko izveidoja Toms Jurjevs, esošais vadītājs, un līdzdibinātājs Emīls Latkovskis. “Sun Finance” strādā kā tiešsaistes patērētāju finansēšanas platforma septiņās valstīs, trīs kontinentos, savukārt centrālais birojs atrodas Rīgā. Uzņēmumam šobrīd ir vairāk nekā 6 miljoni reģistrētu klientu un tas nodarbina vairāk nekā 750 darbinieku, no kuriem 148 strādā uzņēmuma centrālajā birojā Rīgā.