
Ķīna saprot, ka tā nonākusi ražošanas un infrastruktūras izaugsmes fāzes galapunktā un, izmantojot masīvus fiskālās un monetārās politikas stimulus, atver kapitāla tirgus, lai sekmīgi pārietu uz patēriņa veicinātu izaugsmi. Tā rezultātā 2017. gadā tiek panākta 8% izaugsme, pateicoties pieaugumam pakalpojumu sektorā. Eiforija par patēriņa veicināto izaugsmi veicina Ķīnas vadošā biržas indeksa Shanghai Composite divkāršošanos salīdzinājumā ar 2016. gada līmeni, pārsniedzot 5000 atzīmi.
Tiešsaistes tirdzniecības un investīciju uzņēmums Saxo Bank paziņojis savas pārsteidzošās prognozes 2017. gadam. Tās aptver desmit neordinārus iespējamos notikumus un izmaiņas tirgū, kas nākamajā gadā varētu pārsteigt vai šokēt finanšu vidi.
«Pēc aizvadītā gada, kurā realitātei atkārtoti ir izdevies pārspēt pat šķietami nereālus scenārijus - ar Brexit iznākumu un ASV vēlēšanu rezultātiem priekšgalā – vienotā tēma mūsu pārsteidzošajām prognozēm 2017. gadam ir tāda, ka neprātīgos laikos ir nepieciešama neprātīga rīcība,» atzīmē Saxo Bank galvenais ekonomists Stīns Jākobsens.
Tā kā pārmaiņas vienmēr notiek krīzes laikos, 2017. gads var būt tas modinātāja zvans, kas iezīmē atteikšanos no ierastās lietu kārtības gan centrālo banku ekspansijā, gan valdību taupības pasākumu politikās. Ņemot vērā, ka dažas no mūsu iepriekšējo gadu prognozēm beigās ir izrādījušās krietni mazāk pārsteidzošas, nekā sākumā šķitis, ir svarīgi, lai investori apzinātos plašo iespēju loku ārpus vispārpieņemtajiem uzskatiem par tirgus virzību. Tas var palīdzēt pieņem adekvātus lēmumus pat šķietami neiespējamu tirgus attīstības scenāriju gadījumā, norāda eksperti.
Saxo Banka pārsteidzošās prognozes 2017. gadam iespējams izlasīt galerijā augstāk!