
84% Latvijas iedzīvotāju mēdz ārstēties paši vai ar aptiekās nopērkamiem medikamentiem, bet 42% palīdzību pie ārsta meklē tikai kritiskos gadījumos, atklāj Ergo veiktais iedzīvotāju veselības paradumu pētījums.
Vien trešā daļa aptaujāto atzinuši, ka ikdienā lieto veselīgu uzturu un tikpat – ka vingro vai nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Tajā pašā laikā 43% atzīst, ka viņu veselības stāvoklis ir vien viduvējs, un aptaujas rezultāti liecina, ka, jo sliktāk tiek novērtēta sava veselība, jo vairāk ir bijis jātērē arī par dažādiem medicīnas pakalpojumiem.
Ergo valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse uzsver, ka pētījums atklāj gan realitāti veselības aprūpē valstī, gan pašu iedzīvotāju attieksmē pret veselības problēmu laicīgu risināšanu un profilaksi. «Cilvēki pašārstējas un neiet pie ārsta, cerēdami, ka veselības stāvoklis uzlaboties tāpat – to aptaujā atzinuši 43%. Satraucošs ir fakts, ka 44% Latvijas iedzīvotāju pēdējos piecos gados apmeklējuši ārstu mazāk nekā piecas reizes. Tas nesanāk pat vienu reizi gadā, kas būtu optimāli vismaz slimību profilakses nolūkos. Tajā pašā laikā gandrīz trešdaļu no vēršanās pēc speciālista palīdzības attur pārāk garas rindas uz pieņemšanu. Nepilna piektā daļa norāda, ka iemesls tam ir medicīnas pakalpojumu dārdzība,» viņa piebilst.
Piektā daļa aptaujāto pēdējo 12 mēnešu laikā par medicīnas pakalpojumiem tērējuši vairāk nekā 100 eiro, puse – līdz 100 eiro.
Populārākie
- Telpas, kas pielāgojas biznesam – nevis otrādi: mūsdienīgā stock-ofisa priekšrocības
- Nacionālais futbola stadions taps Lucavsalā
- Mirusi Latvijas Ārstu biedrības prezidente Aizsilniece
- Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā aprīļa beigās samazinājies līdz 5,1%
- TikTok par miljardu eiro Somijā būvēs datu centru