ASV akciju cenas trešdien pieauga pēc ASV prezidenta Donalda Trampa optimistiskiem komentāriem par tirdzniecības sarunām ar Ķīnu.

ASV investori lielākoties pievērsa maz uzmanības Pārstāvju palātas uzsāktajai impīčmenta izmeklēšanai pret Trampu. Britu mārciņas vērtība kritās saistībā ar neskaidrību par breksitu, bet naftas cenas samazinājās pēc ziņojuma par ASV naftas rezervju palielināšanos. Trampa asās piezīmes par Ķīnu ANO Ģenerālajā asamblejā otrdien bija viens no ASV biržu indeksu samazināšanās faktoriem. Savukārt trešdien Tramps sacīja, ka tirdzniecības vienošanās ar Ķīnu var tikt noslēgta ātrāk, nekā tika gaidīts. Investori ieņēma nogaidošu nostāju pret uzsākto impīčmenta izmeklēšanu pret Trampu.

Šāda reakcija «vedina uzskatīt, ka tirgus negrasās pārmērīgi uztraukties par izmeklēšanu šajā stadijā, kad [ziņu] virsraksti ir nopietni, bet svarīgu faktu ir maz,» rakstīja Briefing.com analītiķis Patriks O'Hērs.

Britu mārciņas vērtība kritās dienu pēc Lielbritānijas Augstākās tiesas lēmuma, ka premjers Boriss Džonsons rīkojies nelikumīgi, apturot parlamenta darbu piecas nedēļas pirms 31.oktobrī paredzētās izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Džonsons trešdien izaicināja opozīcijas līderus pieprasīt uzticības balsojumu viņa vadītajai valdībai, kas varētu novest pie jaunām vēlēšanām, ja viņš zaudētu. "Britu mārciņas liktenis ir lielā mērā atkarīgs no breksita iznākuma, bet vairāk nekā trīs gadus kopš referenduma par aiziešanu no ES breksita process ir nonācis strupceļā un nākotne ir iestigusi apjukumā un politiskā krīzē,» sacīja «Western Union Business Solutions» vecākais tirgus analītiķis Džozefs Manimbo.

«Nike» akcijas cena pieauga par 4,2% pēc negaidīti labas ceturkšņa peļņas. "Philip Morris International» akcijas cena kāpa par 5,2% pēc iespējamas apvienošanās ar «Altria» atcelšanas saistībā ar pēkšņi pieaugušām bažām par elektroniskajām cigaretēm. «Altria», kam pieder liela akciju pakete e-cigarešu ražotājkompānijā «Juul», pieredzēja savas akcijas cenas krišanos par 0,4%. Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās saruka. Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga. Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien kritās par 1,4% līdz 56,49 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 1,1% līdz 62,39 dolāriem par barelu. ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien pieauga par 0,6% līdz 26 970,71 punktam, indekss «Standard & Poor»s 500» kāpa par 0,6% līdz 2984,87 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 1,1% līdz 80777,38 punktiem. Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien kritās par mazāk nekā 0,1% līdz 7289,99 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,6% līdz 12 234,18 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,8% līdz 5583,80 punktiem. Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1020 līdz 1,0944 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2487 līdz 1,2355 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 107,07 līdz 107,77 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu pieauga no 88,25 līdz 88,56 pensiem par eiro.