Noslēgusies pirmā Signet Bank organizētā obligāciju emisija – parakstīšanās uz Sun Finance grupas obligācijām. Obligāciju emisijā Sun Finance grupa ir piesaistījusi investīcijas 10 miljonu eiro apmērā.

Obligāciju dzēšanas termiņš ir 2021. gada 20. augusts, gada kupona likme – 11% ar kupona izmaksu reizi ceturksnī.

Obligācijas tika piedāvātas Signet Bankas klientiem un institucionāliem investoriem ar minimālo ieguldījumu apjomu 50 000 eiro katram investoram slēgta piedāvājuma veidā. Sun Finance grupa ir viens no straujāk augošajiem patēriņa kreditētājiem Eiropā, kas šobrīd darbojas piecās valstīs – Dānijā, Kazahstānā, Polijā, Latvijā un Meksikā.

Grupas kredītportfelis šī gada jūlija beigās sasniedza 85 miljonus eiro. Ar obligāciju emisijas palīdzību piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti tālākas kredītportfeļa izaugsmes finansēšanai esošajos un jaunos tirgos, kā arī finansējuma struktūras diversificēšanai.

«Esam priecīgi, ka Sun Finance grupa ir uzticējusi tieši mums veikt savu pirmo obligāciju emisiju, kā arī gandarīti, ka izdevās veiksmīgi nodrošināt darījuma strukturēšanu un investīciju piesaisti. Šī ir pirmā obligāciju emisija, ko Signet Bank organizēja saviem klientiem. Redzam, ka Latvijā ir daudz uzņēmumu, kuriem līdzekļu piesaistīšana, realizējot obligāciju emisiju, ir laba alternatīva tradicionālajam bankas kredītam, tāpēc esam gatavi aktīvi piedalīties un saskatām labas perspektīvas savas darbības paplašināšanai šajā segmentā,» stāsta Signet Bank valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons. 

«Šis ir nozīmīgs stūrakmens Sun Finance grupas izaugsmē – šo obligāciju emisija ir pierādījums mūsu grupas veiksmīgai attīstības stratēģijai. Sun Finance ir panākusi strauju biznesa izaugsmi trīs kontinentos, kā arī stabilus finanšu rādītājus un diversificēt finansējuma avotus,» stāsta Sun Finance dibinātājs un vadītājs Toms Jurjevs.