Ātro kredītu devējs Web Credit, iespējams, klientu pievilināšanai izmato pretlikumīgas metodes, secināts ātro kredītu salīdzināšanas servisa Gudriem.lv pētījumā.

Gudriem.lv ar lūgumu tikt skaidrībā ar radušos situāciju vērsusies Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK), kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

Web Credit pirms divām nedēļām paziņoja par savas darbības uzsākšanu, piedāvājot klientiem vēl nebijušus nosacījumus: pirmajiem 1000 klientiem pirmais kredīts līdz 250 Ls bez procentiem. Salīdzinājumam – ātro kredītu tirgus līderi šobrīd piedāvā pirmos kredītus robežās līdz 100 – 150 Ls,» uzsver Gudriem.lv pārstāvis Dmitrijs Zaznovs.

Pētījumu gaitā noskaidrojies, ka Web Credit noklusējot dažus aizdevuma līguma nosacījumus, piemēram, ka komisijas veidā tiek iekasēts 1% no pieprasītās aizņēmuma summas.

Sūdzību iemesls par Web Credit darbībām visos gadījumos bijis vienāds: kad klients iesniedzis kredīta pieprasījumu, uzņēmums no klienta iekasējis maksu par kredīta pieteikuma izskatīšanu un uzreiz nosūtījis atteikumu. Tādā veidā Web Credit, iespējams, neizsniedzot reālus kredītus, vienkārši iekasējis komisijas maksas.

To apstiprinot arī fakts, ka daži cilvēki, kas vērsušies ar sūdzībām par Web Credit atteikumiem, nekad nav bijuši parādnieku datu bāzē. «Tikšanās laikā Web Credit pārstāvis Andrejs Nadjkins nesniedzis nekādus pierādījumus, ka uzņēmumam ir noslēgti līgumi ar kādu no Latvijas kompānijām, kas nodarbojas ar parādu piedziņu,» skaidro D.Zaznovs.

«Ātro kredītu devēji vienmēr sadarbojas ar trim datu bāzēm: Paus Konsults, Creditreform, Lindorff,» stāsta SMScredit.lv valdes loceklis Alberts Pole. Viņš norāda, ka gadījumā, ja Web Credit nav noslēgti līgumi vismaz ar divām datu bāzēm, tas rada šaubas par uzņēmuma darbību.