Gada inflācija augustā Latvijā ir bijusi 4,6%, kas ir otrais augstākais rādītājs Eiropas Savienības (ES) valstīs, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja Eurostat jaunākie dati. Iepriekš Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes dati liecināja par gada inflāciju 4,7% augustā.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, augustā patēriņa preču cenas samazinājušās par 0,4%.

Augstāka gada inflācija augustā bijusi Igaunijā, kur patēriņa preču cenas, salīdzinot ar augustu pērn, pieauga par 5,6%. Kaimiņvalstī Lietuvā inflācija sasniedz 4,4%, ievērojams patēriņa preču cenu kāpums bija vērojams arī Lielbritānijā (4,5%), Rumānijā (4,3%), Slovākijā (4,1%), Luksemburgā (3,7%) un Austrijā (3,7%).

Mazākais patēriņa preču cenu kāpums aizvadītajā mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, bijis Īrijā (1%), Slovēnijā (1,2%) un Zviedrijā (1,6%).

Vidējā gada inflācija augustā ES bija 2,9%, savukārt eirozonā – 2,5%. Mēneša inflācija gan ES, gan eiroznā bija 0,2%.

Jau vēstīts par Eiropas Komisijas prognozi, kas paredz, ka ekonomiskā izaugsme eirozonā šī gada otrajā pusē pārvērtīsies «faktiskā sastingumā». Komisija tomēr ir pārliecināta, ka atgriešanās recesijā nenotiks un inflācija samazināsies ātrāk nekā gaidīts.