No tranzītuzņēmuma Venbunkers izpumpēti miljoniem latu, nobēdzināti dokumenti un kopumā samazināta kompānijas vērtība, akcionāriem nodarot teju 50 miljonus latu zaudējumus – tas tiek pārmests Ventbunkera iepriekšējai vadībai ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni priekšgalā.

Db.lv rīcība esošie dokumenti liecina, ka par, iespējams, noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu pret Ventbukeru Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šogad 3. jūlijā sākusi kriminālprocesu pret R. Meroni un vēl 12 personām

Ventbunkera pašreizējā valdes priekšsēdētāja Dzintara Kaša parakstītais pieteikums policijai liecina, ka aizdomās turētas Ventbunkera bijušās augstākās vadības personas, tajā skaitā R.Meroni, Alvis un Jānis Hāzes, Gints Laiviņš – Laivenieks, Aivis Landmanis, Aivars Gobiņš, Diāna Jukna, Mihails Dementjevs, Daimārs Škutāns, Aleksandrs Popovs.
Pieteikumā policijai minēts, ka Ventbunkera pašreizējā vadība nav atradusi starp dokumentiem līgumus, uz kuru pamata laikā no 2010. gada 22. aprīļa līdz 2011. gada 29. decembrim veikti naudas līdzekļu pārskaitījumi SIA Airtech 751,8 tūkstošu latu un 2,64 miljonu eiro apjomā, bet uzņēmumam Eurocom International Limited pārskaitīti 900 tūkstoši eiro. Tāpat Ventbunkera juridiskajā adresē secināta tādu dokumentu neesamība kā valdes un padomes sēžu protokoli.

Ventbunkera pašreizējai vadībai ir aizdomas, ka dokumenti nolaupīti vai noslēpti ar nodomu slēpt nozieguma pēdas.
Kopumā Ventbunkeram nodarīto zaudējumu apmēra noteikšana tika uzticēta finanšu kompānijai Laika stars. Analīze liecina: zaudējumu apmērs uz šā gada 15.jūniju ir 49,3 miljoni latu jeb katrai Ventbunkera akcijai – 1016,82 Ls.
«2010.gadā un 201l.gadā Ventbunkeru pārstāvēja Rudolf Meroni, kas pieņēma dažādus lēmumus, to skaitā publiski atspoguļotus, kas ietekmēja ne tikai situāciju pārstāvētajā uzņēmumā, bet arī tam piederošajos uzņēmumos. R. Meroni
neīstenoja Ventbunkera intereses, bet gan darbojās pēc saviem ieskatiem un savām interesēm, kā rezultātā sabiedrībai un arī tai piederošiem uzņēmumiem šajā laika posmā ir nodarīti zaudējumi, jo īstenie akcionāri nevarēja realizēt savas intereses sev piederošajā uzņēmumā,» sacīts pieteikumā.

Ventbunkera vadība lūdza policiju ne vien sākt kriminālprocesu par iespējamām noziedzīgām darbībam, bet arī veikt kratīšanu R. Meroni un viņa sabiedroto dzīves vietās un darba vietās, lai atrastu Ventbunkera mantu. Tāpat lūgts uzlikt arestu trešajām personām piederošajām Ventbunekra un tai piederošajām Latvijas naftas tranzīta akcijām, liedzot tās izmantot , veicot izmaiņas kapitālsabiedrību izpildinstitūcijās.

Db.lv jau vēstīja par vairākiem tiesu darbiem starp R. Meroni un pašreizējo Ventbunkera vadību, tajā skaitā padomes priekšsēdētāju un vienu no akcionāriem Olafu Berķi.