Minimālā mēneša darba alga 2012. gadā saglabāsies līdzšinējo 200 latu apmērā. Par to vienojusies valdība.
Savu lēmumu valdība pamato ar salīdzinoši nepastāvīgo ekonomisko attīstību valstī, strukturālā bezdarba riskiem un atbilstoši ekonomiskajai situācijai veicamo fiskālo konsolidāciju, lai nepieļautu vispārējās valdības budžeta deficīta pieaugumu un nodrošinātu to zem 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP).
Savos priekšlikumos Labklājības ministrija piedāvāja divus iespējamos minimālās mēneša darba algas apmērus 2012.gadā. Viens no tiem paredzēja nākamajā gadā paaugstināt minimālo mēneša darba algu no 200 līdz 210 latiem. Savukārt otrs variants – saglabāt minimālo mēneša darba algu pašreizējā 200 latu apmērā.
Saskaņā ar statistikas datiem 2011.gada maijā strādājošo skaits, kuri saņēma mazāk par minimālo darba algu un minimālās mēneša darba algas apmērā bija 197,9 tūkst. cilvēku no darba ņēmēju kopskaita jeb 25,6%, tai skaitā privātajā sektorā – 167,4 tūkst. cilvēku (32,6%) un sabiedriskajā sektorā – 28,4 tūkst. cilvēku (11,3%). Centrālā statistikas pārvalde sabiedriskajā sektorā neiekļauj sabiedriskās organizācijas – nodarbinājumus, biedrības, fondus, politiskās un reliģiskās organizācijas.
Šā gada martā valdība apstiprināja LM izstrādāto koncepciju par minimālās mēneša darba algas noteikšanu turpmākajiem gadiem. Tā paredz, ka minimālo algu pārskatīs vienu reizi gadā.
No 2011.gada 1.janvāra valstī minimālā mēneša darba alga ir 200 lati un minimālā stundas tarifa likme ir 1,189 lati.
Populārākie
- Tarifu jutīgās nozares Eiropā: iemesli optimismam un satraukumam
- Banku darbība atgriežas 70. gados – cilvēciska pieeja mūsdienīgā tehnoloģiskā izpildījumā
- Plaša Latvijas uzņēmēju delegācija dodas uz Japānu
- Auto diski: ko nozīmē uz tiem esošie cipari? Īss ceļvedis ikvienam autovadītājam
- Lietuvas cerības uz ekonomisku labumu no attiecībām ar Taivānu bija kļūda