Padziļinātās sadarbības programmā ietvertie 3976 uzņēmumi pērn nodokļos samaksājuši 4,297 miljardus eiro, visvairāk – pievienotās vērtības nodoklī.

To liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācija. Jāatgādina, ka Padziļinātās sadarbības programma darbojas kopš 2012. gada, taču, pēc VID informācijas, tajā bija iekļauti tikai 79 dalībnieki. Veicot šīs programmas reformu, kopš šī gada 1. janvāra padziļinātās programmas dalībnieki atkarībā no to rādītājiem tiek sadalīti trijos līmeņos – zelta, sudraba un bronzas. Proti, padziļinātās sadarbības programmas zelta līmeņa dalībnieki valsts budžetā iemaksāja 1,397 miljardus eiro, sudraba līmeņa dalībnieki – 1,561 miljardus eiro un bronzas līmeņa dalībnieki – 1,339 miljardus eiro. Jāņem vērā, ka visvairāk dalībnieku ir bronzas līmenī (3522 dalībnieki), sudraba līmenī – 325, bet zelta – 129 uzņēmumi. Tieši sudraba līmenī esošie uzņēmumi ir veikuši vislielākās iemaksas valsts budžetā. Pēc VID datiem, 2018. gadā iekasēti tikuši 9,407 miljardi eiro, kas ir par 9,1% vairāk nekā 2017. gadā, kad iekasēja 8,619 miljardus eiro.

Atšķirīgi dati

Interesanti, ka vislielākos maksājumus akcīzes nodoklī – teju 0,5 miljardus eiro – ir veikuši tieši zelta līmeņa dalībnieki, savukārt bronzas līmenī esošie šajā nodoklī samaksājuši 150 milj. eiro. Savukārt pievienotās vērtības nodokļa maksājumos visvairāk – 485 milj. eiro – samaksājuši tieši bronzas līmeņa dalībnieki. Šī līmeņa dalībnieki arī visvairāk samaksājuši valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksās – vairāk nekā 477 milj. eiro apmērā. Šāda situācija tiek skaidrota ar to, ka tieši bronzas līmenī ir visvairāk dalībnieku. Vienlaikus zelta līmeņa dalībnieki pērn samaksājuši visvairāk uzņēmumu ienākuma nodoklī – vairāk nekā 86 milj. eiro, bronzas līmeņa dalībnieki – 47 milj. eiro, bet sudraba līmeņa dalībnieki – nepilnus 32 milj. eiro.

Dominē Rīgas reģions

Vislielākais Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku īpatsvars ir Rīgas reģionā – 82% no visiem programmā iekļautajiem uzņēmumiem jeb 3254 programmas dalībnieki, savukārt vismazākais programmas dalībnieku skaits ir Latgales reģionā – 84 jeb 2% no visiem programmā iekļautajiem uzņēmumiem.


Visu rakstu lasiet 9. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.