Izskatīšanai Saeimas komisijās ceturtdien nodoti Pensiju likuma grozījumi, kas paredz atjaunot pensiju indeksāciju.
Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotie Pensiju likuma grozījumi paredz, ka pensijas, kuru apmērs nepārsniedz 165 Ls, ir pārskatāmas reizi gadā un to pārskatīšanā jāņem vērā patēriņa cenu izmaiņas, proti, inflācija.
Tiesa, ja faktisko patēriņa cenu indekss būtu mazāks par 1, pensijas netiktu pārskatītas.
Labklājības ministre Ilona Jurševska trešdien izplatītā paziņojumā presei norādīja, ka pensiju indeksācija ir nepieciešama, lai pensionāriem, kuru ikmēneša pensijas nepārsniedz 135 Ls, kompensētu nodokļu izmaiņu izraisīto cenu pieaugumu.
Atbilstoši Labklājības ministrijas aplēsēm, lai palielinātu pensijas, kuru apmērs nepārsniedz 135 Ls mēnesī, šī gada budžetā būtu nepieciešami aptuveni 3 milj. Ls, bet 2012. gadā – 13, 56 milj. Ls.
Populārākie
- Pārbūvēs Liepāja-Traveminde prāmju piestātni
- Tarifu jutīgās nozares Eiropā: iemesli optimismam un satraukumam
- Banku darbība atgriežas 70. gados – cilvēciska pieeja mūsdienīgā tehnoloģiskā izpildījumā
- Auto diski: ko nozīmē uz tiem esošie cipari? Īss ceļvedis ikvienam autovadītājam
- Lietuvas cerības uz ekonomisku labumu no attiecībām ar Taivānu bija kļūda