
Spītējot bažām, ka viesnīcu tirgus Rīgā ir tuvu piesātinājumam, galvaspilsētā durvis ver arvien jaunas viesu izmitināšanas mītnes
«Lieli viesnīcu projekti ir laikietilpīgi. Projekti lielākoties sākti pirms Eiropas un Krievijas sankciju stāšanās spēkā, kas Latvijas ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ jūtami skāra viesmīlības nozari,» par pēdējo gadu laikā un šogad jau atklātajām un vēl gaidāmajām viesnīcām DB saka Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidenta pienākumu izpildītājs Jānis Pinnis, piebilstot, ka kritums viesnīcās bijis vidēji 30% apjomā. Ja Krievijas tūristu skaits būtu saglabājies iepriekšējais, tad nozare strādātu ļoti veiksmīgi, un, neskatoties uz arvien jauniem projektiem, varētu pat runāt par nepietiekamu kapacitāti. «Nedomāju, ka jaunās viesnīcas būs spoku mājas, tomēr, lai gan Krievijas rubļa kursa svārstību un sankciju dēļ zaudētos tūristus veiksmīgi izdevies kompensēt ar viesiem no citiem tirgiem, viesnīcām nāksies pastrādāt «tukšāk», savstarpēji dalot klientus,» viņš saka. Galvenais – lai tirgū nesāktos panika, dempingojot ar cenām un radot lēta galamērķa iespaidu, kas izjauktu veiksmīgi uzņemto ceļu no vecpuišu ballīšu uz kultūras tūrisma pilsētas statusu, turpina J. Pinnis.
Viņaprāt, būs nepieciešami divi, trīs gadi, lai radītu pieprasījumu, un liela loma būtu darījumu tūrisma attīstībai. Nozare gadiem runā, ka Rīgā trūkst piemērotu telpu lielu starptautisku konferenču uzņemšanai. Situāciju solās risināt Rīgas Konferenču un koncertu centrs Skanstē, projekta attīstītājs ir Skanstes attīstības aģentūra. Tiesa, projektu varētu realizēt līdz 2021. gadam. J. Pinnis saka – šie gadi dos iespēju Latvijai sagatavoties, tikt iezīmētai starptautisku pasākumu norises kalendārā. Proti, lieli pasākumi tiek plānoti trīs, četrus gadus uz priekšu.
Visu rakstu Viesnīcu bums turpinās lasiet pirmdienas, 4.jūlija laikrakstā Dienas Bizness (12.-13.lpp)!
Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.