Sešu vadošo politisko partiju pārstāvji uzņēmējiem sola nemainīt samazinātās PVN likmes, nepaaugstināt PVN un gada laikā nodrošināt neapliekamā minimuma paaugstināšanu.
Politiķi arī solījušies meklēt iespējas piemērot Uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaides, ar inovatīvām metodēm apkarot ēnu ekonomiku un nodokļu nemaksāšanu, kā arī kreditēšanas iekustināšanai un uzņēmējdarbības stimulēšanai «iedarbināt» Attīstības banku.
«Nesolām palielināt vai samazināt nodokļus, izņemot nekustamā īpašuma nodokli,» diskusijā par biznesu pēc vēlēšanām uzsvēra PCTVL pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs. Arī pārējie politiķi bija vienisprātis, ka nodokļu paaugstināšana nav pieļaujama. Savukārt ZZS pārstāvis Andris Bērziņš skaidroja, ka «budžeta izdevumi nedrīkst pārsniegt 30% no iekšzemes kopprodukta,» un vērsa klātesošo uzmanību uz to, ka vairāku nodokļu likmes tomēr būtu jāpaaugstina, šai jomā tuvojoties vidējiem ES dalībvalstu rādītājiem.
Līdz ar to PVN samazināto likmju paaugstināšanu rosinājusi paaugstināt vien ZZS. «Piecu gadu laikā mums samazināto PVN likmi jādabū līdz 19%,» norādīja A.Bēriņš. Pārējie politiķi samazināto nodokļa likmi solīja nemainīt.
Diskutējot par iespējamām izmaiņām UIN, VL – TB/LNNK pārstāvis Ģirts Lapiņš ieteica piemērot nodokļa atlaides par uzņēmumos reinvestēto peļņu, proti, zemāks UIN tiem, kas investē uzņēmumu turpmākā attīstībā. Savukārt I.Pimenovs solīja pēc iespējas samazināt uzņēmuma ienākuma nodokli, atcelt zemes un nekustamā īpašuma nodokli atsevišķām kategorijām, piemēram, sporta zālēm, u.c.
A.Šķēle Saskaņas centra ideju neatbalstīja un bilda, ka UIN ir tuvu izcilam nodoklim Latvijā, kas nebūtu mazināms. Arī Vienotības politiķis J.Reirs pauda gatavību raudzīties pēc iespējām UIN piemērot atlaides.