Kā vienu no instrumentiem pelēkās ekonomikas un korupcijas apkarošanai tiek piedāvāts korupcijā pieķertu ierēdni, nozīmēt mūža darbā, piemēram, par apkopēju valsts iestādē.
Šādu ierosinājumu diskusijā par biznesu pēc vēlēšanām izteicis PCTVL pārstāvis Miroslavs Mitrofanovs.
Daloties domās par ekonomikas simulēšanas pasākumiem, finanšu pieejamības nodrošināšanu un banku politiku Latvijā, politiķu redzējums atšķīries. VL-TB/LNNK pārstāvis Ģirts Lapiņš vēlējās caur Starptautisko Valūtas fondu piespiest bankas sniegt uzņēmējiem finansējumu, turpretim apvienības Par Labu Latviju! pārstāvis Andris Šķēle vērsa klātesošo uzmanību uz to, ka «bankas atnāks pie Finanšu ministrijas daudz ātrāk, nekā var iedomāties un norādīja, ka bankām jāsāk saprast, kā uzvesties Latvijas tirgū.»
Savukārt M.Mitrofanovs bija pārliecināts, ka tikai uz liberāliem pamatiem uzcelt ekonomiku nevar. Esot instrumenti, kā piespiest komercbankas dalīties ar peļņu. Apvienības Vienotība pārstāvis Jānis Reirs vērsa uzmanību uz nepieciešamību pēc stabilitātes nodokļu politikā, zemu ārējā aizņēmuma un parādzīmju emitēšanas procentu, jo krītoties parādzīmju cenām, sākšoties kreditēšana.
Savukārt A.Bērziņš uzsvēra arī pašu uzņēmēju neapdomīgumu finanšu piesaistē. Krīze esot skaidri parādījusi, ka nerīkojamies pietiekami piesardzīgi, tāpēc turpmāk uzņēmēji izvērtēšot – vai un cik aizņemties, arī no Eiropas Savienības fondiem.