Bizness ir veiksmīgs, jo mēs un darbinieki esam iedziļinājušies detaļās, domā "Vīnkalni" Pils mājas saimnieki Evija un Artis Žentiņi.

Ģimene pēc vairāk nekā desmit gadu ilgas darbošanās gan piemājas saimniecībā "Vīnkalni", gan izbraukumos plāno atvērt picēriju Rīgā.
Aizvadītā gada septembrī apritēja desmit gadi, kopš Žentiņi sāka cept picas un brīvdabas picērijā "Vīnkalnos", Beverīnas novadā, piedāvā tās meistarklašu veidā, sākot no skolēnu grupām līdz pat premjerministriem, taču mīlestība uz Itāliju aizsākās jau 1993. gadā.

Ģimene aizbrauca uz Itāliju, jo Vīnkalnu Pils Mājas saimniekam Artim Žentiņam tur noritēja BMX sacensības. Katru reizi, kad Žentiņi apceļoja Eiropu, piedaloties sacensībās, viņi devās arī uz Itāliju, tur ciemojās pie ģimenes draugiem, kuri viņus iepazīstināja ar Itālijas kultūru. Viņiem bija iespēja redzēt Itāliju no sētas puses, nevis kā tūristiem, kuri brauc un nakšņo viesnīcās.

Mīlestība uz Itāliju auga. 2005.gadā A. Žentiņa mamma Zanda studēja Vidzemes Augstskolā tūrismu, mācījās itāļu valodu un uz trīs mēnešiem aizbrauca uz Itāliju apmaiņas programmā. "Tur saslima picu cepēja, un picērijas saimnieks palūdza manai mammai, vai viņa var pacept picas. Tā arī sākās pirmais pieredzes stāsts ar Itālijas picām, pastu, tiramisu. Viņa atbrauca atpakaļ un teica, ka mums pašiem šeit kaut ko tādu vajadzētu darīt.

Pagāja četri gadi, un pirmo picas krāsni mans tētis uzbūvēja mūsu mājās Vīnkalnos, lai radītu izjūtu, kas ir autentiska itāļu pica un kā ir to cept Latvijā. Pirmās picas sākām cept mūsu mājās kopā ar draugiem un radiem," stāsta A. Žentiņš.

Valmiera nav Rīga

Pagāja laiks, un Žentiņi sāka domāt par to, ka vēlas picu piedāvāt arī Valmierā. Tas sakrita ar iespēju īrēt namiņu Valmieras vecpilsētā, kurā agrāk atradās maizes ceptuve, muzeja noliktava un darbnīca. Ģimene namiņu atjaunoja, izremontēja telpas un 2011. gada ziemā izveidoja picēriju "Liepziedi un Rozmarīns", kas apvienoja Latvijas un Itālijas virtuves garšas.

Picērija darbojās trīs ar pusi gadus. "Sākums bija ļoti labs. Cilvēkiem patika, un viņi nāca, bet mūsu "grābeklis" tajā periodā bija tas, ka katru dienu bijām atvērti, arī ziemā".


Visu rakstu lasiet 3. marta žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.